Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

Oskuste ÖÖ 2022

Igal aastal korraldab Euroopa Komisjon Euroopa kutseoskuste nädalat. 2022. aastal on kuulutatud kutseoskuste nädalaks 16. – 20. mai. Selle raames toimub 19. mail ka Oskuste ÖÖ, mis keskendub kutseõppe erialade ja asutuste tutvustamisele.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis saab õppida kutseõppes kuuel erineval erialal. Kutsume kõiki tutvuma meie kutseõppe erialadega ning saama kasulikke nippe ja teadmisi igapäevaeluks.

Kui Sulle pakub huvi kutseõpe, siis tutvu vastuvõtutingimustega ning loe lisa SIIN

  • PODOLOOG

Kes on podoloog? Podoloog on spetsialist, kelle töö on seotud jala (jalalaba) tervise, selle säilitamise ja taastamisega. Tema töö on jala seisundi hindamine, nahahooldus, haavahooldus, küüneplaadi hooldus ja korrigeerimine, abivahendite soovitamine ja valmistamine ning jala tervise (sh hügieeni) alane nõustamine. Podoloogi õpe on uus eriala meie koolis ning esimesed podoloogiõppurid alustavad juba sügisel!

Vaata loengut sellest, kes on podoloog, kuidas hoolitseda oma jalgade eest ning tee kaasa põnevaid katseid oma jalgadega SIIT
 

  • ERAKORRALISE MEDITSIINI TEHNIK

Kes on erakorralise meditsiini tehnik? Erakorralise meditsiini tehnik on spetsialist, kes osutab hädasolijatele esmast erakorralist meditsiiniabi − hindab patsiendi seisundit, vajaminevaid ressursse ja olukorda sündmuskohal ning alustab õnnetusse sattunu või haigestunu aitamisega. 

Vaata meie tudengite klippe sellest, kuidas koduses keskkonas esmaabi anda: 
Elustamise videot näed SIIT
Kuidas peatada ninaverejooksu, vaata SIIT
Mida teha kergemate haavadega, vaata SIIT
Mida teha põletuse korral, kui kuum vesi käele satub, vaata SIIT
Kuidas ohutult liigutada teadvusetut inimest ning hoida tema hingamisteed avatud, näed SIIT
Kuidas aidata inimest, kes söömise ajal endale midagi kurku tõmbab, seda vaata SIIT
Kui Sul tekkis huvi erakorralise meditsiini tehniku eriala vastu, siis saad rohkem infot SIIT

  • MASSÖÖR

Kes on massöör? Massööri töö on kliendi masseerimine tema füüsilise ja vaimse suutlikkuse taastamiseks, tervisehäirete ennetamiseks, organismi üldise vastupanuvõime tugevdamisele ja hea enesetunde saavutamisele kaasaaitamine.

Vaata loengut sellest, kas ja milliste peavalude korral on massaaž pigem kasulik või kahjulik? Samuti saad teada, kuidas iseendale peavalude korral massaaži teha ning leevendust pakkuda. Heade nippidega sisustatud loengut näed SIIT

  • LAPSEHOIDJA

Kes on lapsehoidja? Lapsehoidja osutab lapsehoiuteenust ning aitab kaasa lapse füüsilisele, emotsionaalsele, intellektuaalsele ja sotsiaalsele arengule.

Vaata videot, kuidas meie lapsehoidja eriala õppurid vestlesid näitleja Heino Seljamaaga nukuteatrist SIIT. Lisaks vaata, mida meie õppurid igapäevaselt teevad SIIT 

  • HOOLDUSTÖÖTAJA

Kes on hooldustöötaja? Hooldustöötaja on hoolekande- ja tervishoiuspetsialist, kes toetab ja juhendab abivajajat väärika elu korraldamisel, et tagada talle võimalikult hea elukvaliteet.

Vaata videot, kuidas juhendada pimedaks jäänud inimest SIIT

Lisaks vaata videost, mis on piktogrammid ning miks neid kasutatakse? Lisaks saad teada, kuidas mõõduka ja raske intellektipuudega inimesene neid selgitada. Vaata videot SIIT

  • TEGEVUSJUHENDAJA

Kes on tegevusjuhendaja? Tegevusjuhendaja on erihoolekande valdkonna spetsialist, kes juhendab ja toetab psüühilise erivajadusega inimest igapäevatoimingute, töö- ja huvitegevuste sooritamisel, et tagada maksimaalne iseseisvus ja elukvaliteet. 

Vaata videot sellest, mida tegevusjuhendajad Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis teevad ning kes nad on SIIT