Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

Podoloog

Podoloog on spetsialist, kelle töö on seotud jala (jalalaba) tervise, selle säilitamise ja taastamisega. Tema töö on jala seisundi hindamine, nahahooldus, haavahooldus, küüneplaadi hooldus ja korrigeerimine, abivahendite soovitamine ja valmistamine ning jala tervise (sh hügieeni) alane nõustamine.

Õppe pikkus on kaks aastat, maht 120 EKAP-d (Eesti Kutsehariduse Arvestuspunkti). Õppida on võimalik nii kooli- kui töökohapõhises õppes. Auditoorne õppetöö toimub kolmepäevaste tsüklitena kaks korda kuus. Õppekavasse kuulub õppepraktika nii kõrgkooli ruumides kui töökeskkonnas. Õppepraktikat on Erasmus+ programmi toel võimalik sooritada ka välismaal (Soome, Hispaania, Norra). 

Podoloogi õpe on tasuline ja õppijaga sõlmitakse õppeteenustasu leping. Õppeteenustasu ühes õppeaastas on 3400 eurot ja kogu õppel (kaks aastat) 6800 eurot. Õppeteenuse tasu sisaldab podoloogi tööriistade stardikomplekti. Võimalus kokkuleppel tasuda osadena personaalse maksegraafiku alusel.

Kõigil õppijail on võimalus taotleda varasema töö- ja õpikogemuse arvestamist, mis suurendab õppetöö korralduse paindlikkust ning sobivust ka töötava õppija jaoks.

Õpe lõpeb 5. taseme kutseeksamiga. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolil  on esmakutse andmise õigus ja  lõpetamisel saadav esmakutse on eluaegse kehtivusega. 

Pärast lõpetamist

Õppe läbinud podoloogid on oodatud tööle tervishoiu- või hoolekandeasutustesse ja eraettevõtlusesse.

Tiina Uusma

Kutseõppe osakonna juhataja

737 0229tiinauusma@nooruse.ee