Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

PAI tervisedendusliku projekti stipendium

Kas tahaksid ühiskonnaelus kaasa lüüa ja suurendada inimeste terviseteadlikkust? Kas Sul on põnevaid ideid, kuid puuduvad vahendid nende elluviimiseks? Sinu poolt ideed ja teostus ning meie aitame rahaliste vahenditega!

Tartu Tervishoiu Kõrgkool kuulutab välja PAI tervisedendusliku projekti stipendiumi! Eesmärgiks on toetada ning väärtustada kogukonnale suunatud teenuseid, mis aitavad läbi teaduspõhise info jagamise suurendada inimeste terviseteadlikkust.

Kandideerida saavad kõik Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppurid (nii kutseõppe, rakenduskõrghariduese kui ka magistriõppe õppurid). Kandideeri üksi või pane kokku toetav meeskond, kellega saate ellu viia mõne ürituse, huvitava tunni või luua hoopis õppematerjale! Eelistatud teemad on alkohol & uimastite kahjulikkus, vaimne tervis, seksuaaltervis, kehaline aktiivsus ning eelkooliealiste terviseteadlikkus. Oodatud on ka kõik teised ideed! Kasutada võib ka ideid, mida oled juba teinud (näiteks oled käinud lasteaedades kätepesu õpetamas), aga sooviksid seda ideed nüüd arendada.

Kõige paremad ideed saavad elluviimiseks PAI rahalise stipendiumi!

SOOVIN KANDIDEERIDA, AGA MIDA MA TEGEMA PEAN?

  • Esmalt loe läbi konkursi tingimused ja lisainfo.
  • Konkursile kandideerimine toimub läbi Tartu Linnaportaali (kandideerimine algab sügis 2024)
  • Sügisel on kandideerimise tähtaeg 25.10.2024

*Linnaportaalis logi sisse, vali vasakult menüüst teenuste info ja seejärel Kultuurkapitali alt PAI stipendium. Taotluse vormistamise juures tutvu kindlasti kommentaaridega liikudes hiirega küsimärgile.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

MIS SAAB PÄRAST TAOTLUSE ESITAMIST?

Pärast taotluste esitamist tutvub žürii Sinu taotlusega. Juhul kui taotlusvorm vastab nõuetele, siis ootame Sind žürii juurde, kus saad juba suuliselt oma projekti tutvustada.

MIDA TÄHENDAB AUHINNAFOND NING KUIDAS TEAN STIPENDIUMI SUURUST MÄRKIDA?

Stipendiumi suurus sõltub taotleja projektist ning eelarvest. Oleme välja toonud ligikaudsed summad (tund, tegevus, õppematerjal ligikaudu 300 eurot, sündmus ligikaudu 500 eurot), kuid see ei tähenda, et peaksid kindlasti jääma nendesse piiridesse. Kui näed, et näiteks Sinu sündmuse eelarve on kindlasti suurem kui 500 eurot, siis pane see eelarvesse kirja. Žüriil on õigus teha rahastusotsuseid vastavalt laekunud taotluste iseloomule. Arvesta eelarve koostamisel kõiki projekti üksikasju (materjalite printimine, sõidukulud, palgafond, ürituse vms tarbeks vajaminevad materjalid jne). Märgi need ära kulude alla. Sinu tuluks ongi stipendium.

KAS VÕIN KANDIDEERIDA IDEEGA, MIDA OLEN VAREM TEINUD?

Jah, stipendiumile võid kandideerida ka mõne idee või tegevusega, mida oled juba teinud, aga tahaksid seekord uuesti ja/või veelgi suuremalt ette võtta ning saada ka selle eest rahalise stipendiumi. Näiteks kui oled õppetöö raames korraldanud kätepesu õppetunde, käinud õpetamas elustamist vms, siis nüüd on Sul võimalik seda teha veelgi põhjalikumalt koos stipendiumiga

KUI KIIRESTI PEAN OMA IDEE ELLU VIIMA?

Projekti peab läbi viima ühe aasta jooksul alates stipendiumi positiivsest otsusest.

KAS VÕIN KANDIDEERIDA KA ÜKSI?

Jah, võid kandideerida üksi või panna kokku hoopis toetava meeskonna kõrgkooli õppuritest! See on hea võimalus koos kursusekaaslastega midagi põnevat ühekoos teha!

MILLISED PROJEKTID ON JUBA PAI STIPENDIUMI SAANUD?

  • 2023. aasta kevadel sai stipendiumi õe õppekava üliõpilase Elisabet Šorina projekt, mille eesmärgiks on suurendada ravimite teadlikkust eakatel. Projekti käigus viiakse Tartu hooldekodudes läbi personaalsed kohtumised eakatega. Koos tudengiga vaadatakse üle eakate raviskeemid ning jagatakse informatsiooni ravimite toimeainete ja koostarbimise osas. Samuti on eakatel võimalik küsida küsimusi erinevate ravimite kohta ning seeläbi suurendada oma teadmisi tarbitavatest ravimitest. Lisaks viiakse selleteemaline koolitus läbi ka hooldekodude hooldajate seas, et nad oleksid teadlikumad oma klientide raviskeemidest.
  • 2023. aasta sügisel sai stipenidumi Maarja Kase projekti “Päevad, mis ajasid segadusse”, mis keskendub menstruatsiooniga seotud informatsiooni jagamisele haridusasutustes. Samuti plaanitakse tutvustada menstruatsiooniga seotud abivahendeid.
  • 2023. aasta sügisel sai stipendiumi Janely Toomsalu kätepesu projekt, mille käigus viiakse läbi kätepesu õpitoad, et tõsta noorte kui ka lapsevanemate teadlikkust kätehügieenist.
  • 2023. aasta sügisel sai stipendiumi Viivika Padari eakate teeõhtu projekt, mille käigus viiakse läbi kohtumised eakatega. Kokkusaamistel keskendutakse erinevatele eakate jaoks aktuaalsetele teemadele näiteks abivahendid, toitumine, liikumine jms. Sündmuse organiseerimisel arvestatakse eakate soovide ning vajadustega.
  • 2023. aasta sügisel sai stipendiumi Tiia Mältoni projekt, mille käigus saavad maapiirkonna noored aktiivselt vaba aega veeta jumpingu trennides.
  • 2024. aasta kevadel sai stipendiumi Kaisa Mäe projekt, mille käigus soovitakse suurendada lastevanemate teadlikkust lasteaialaste seksuaalkäitumisest. Selle jaoks korraldatakse vestlusõhtu vanematele ning samal ajal toimub lastele organiseeritud tegevused.
  • 2024. aasta kevadel sai stipendiumi taaskord Elisabet Šorina projekt, mis oli inspireeriud 2023. aasta kevadel stipendiumi saanud projektist. Ka seekord soovitakse projektiga suurendada eakate ja hooldekodu töötajate ravimite teadlikust ning nende koostoimet krooniliste haigustega. Projekti käigus külastatakse hooldekodusi, suheldakse eakatega, koostatakse individuaalseid brošüüre kui ka viiakse läbi koolitus töötajatele.

KELLE POOLE PÖÖRDUDA KUI MUL ON KÜSIMUSI?

Lisaküsimuste ja abi korral pöördu julgelt teenuste ja koostöö koordinaatori poole Silva-Sille Silgu, silvasillesilgu@nooruse.ee, tel 737 0207, kab 117.

Silva-Sille Silgu

Teenuste ja koostöö koordinaator

737 0207silvasillesilgu@nooruse.ee