Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

Naiskoor Emajõe Laulikud

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli naiskoor Emajõe Laulikud tegutseb peadirigent Vilve Maide juhatusel aastast 2003. Aastail 2017-2019 töötas kooriga ka dirigent Meelis Kesperi.

Suhteliselt lühikese aja jooksul on koor jõudnud Eesti naiskooride hulgas arvestatavale tasemele. Säravaimad rahvusvahelised saavutused on olnud peapreemia e grand prix Šiauliai 7. rahvusvahelisel koorikonkursil ja I preemia konkursil (kategooria võit) konkursil Varsovia Cantat 2018.
Emajõe Laulikute repertuaar laieneb pidevalt, sisaldades nii eesti kui ka välisautorite teoseid rahvaluule seadetest ooperikoorideni, kirikumuusikast levimuusika töötlusteni, naiskooride ja laulupidude laulu-varasalve kuuluvast rääkimata.

Kooril on olnud rõõm esmaesitada teoseid Eesti heliloojate Kristo Matsoni, Riho Esko Maimetsa, Hain Hõlpuse, Rein Rannapi, Peeter Volkonski ja Toomas Lunge ning Itaalia helilooja Gaetano Lorandi sulest.

Eesti koorilaulukultuuri edendamiseks seame endale üha kõrgemaid muusikalisi eesmärke, mis väljenduvad üheltpoolt nõudliku repertuaari üha professionaalsemas omandamises, uudisrepertuaari tellimises ja ettekandmises, teisalt ka meelelahutusliku ja uuendusmeelse koorilaulu võimaluste kasutamises ja rikastamises.

Emajõe Laulikud on võtnud osa kõikidest üldlaulupidudest, mitmest Põhjamaade Tudengikooride festivalist (NSSS), Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupidudest Gaudeamus. Koori traditsioonidesse kuuluvad kontsertmatkad Tartu Akadeemilise Meeskoori ja Inseneride Meeskooriga ning laagrid ja matkad meeskooriga Akadeemiline Emajõgi ning TTÜ Akadeemilise Meeskooriga.

2009. ja 2014. aasta jäävad Emajõe Laulikute ajalukku kui TuleTulemise aasta, mil koos Tartu Meeskooriga Akadeemiline Emajõgi vedasime eest Tartu laulupeo tule viimist Tartust Tallinna XXV Üldlaulupeole. 2009. aastal ajaloolisi veeteid pidi ja 2014. aastal – mil osales TuleTulemises 5000 lauljat-tantsijat – jalgratastel.

2022. aasta kevadel ühendasime oma jõud Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga, et esindada kooli ametlikel üritustel ja suurendada koorimuusika kui mõtestatud vabaaja veetmise vormi kooli tudengite seas.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli naiskoor Emajõe Laulikud