Otsing

Otsing

13. aprill 2022

Viljandis saab sügisest õppida õeks

Jaga:

decalBackTop

Viljandi Haigla ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool sõlmivad 21. aprillil koostööleppe, mille kohaselt on võimalus 26 üliõpilasel juba sel sügisel alustada õpinguid õe õppekaval Viljandis.

Tulevased Viljandis õppivad õendustudengid on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased, ent kui tavapäraselt tuleb õpingute jooksul käia praktikal erinevates praktikabaasides, on neil võimalus sooritada nii praktikumid kui ka õppepraktika Viljandi Haiglas.

Koostöö kinnitamiseks sõlmivad kõrgkool ja haigla 21. aprill kell 11 Viljandi Haiglas (Pärna tee 3, Jämejala küla, Viljandi maakond) koostööleppe. Pidulikule sündmusele järgneb õppekava, praktikakeskkonda ja sisseastumistingimusi tutvustav infotund, lisaks on kõikidel võimalus osaleda praktilistes põnevates töötubades. Kohapeal või veebis osalemiseks on vajalik registreerumine kodulehe nooruse.ee/ode kaudu.

“Õe õppe avamine Viljandis on suurepärane võimalus panustada tervishoiuteenuste laiaulatuslikumale järjepidevale kättesaadavusele piirkonnas – õdedel on selles keskne roll, kuna nende tegevusvaldkond järjest laieneb ja lisandub uusi võimalusi,” tõdes Viljandi Haigla õendusjuht Saima Hinno. “Eks me kõik unistame, et vajalikud tervishoiuteenused oleksid inimestele võimalikult lähedal, aga selleks, et teenuseid pakkuda, vajame ka õdede ressurssi. Nii ongi suurepärane võimalus koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga avada õdede õpe Viljandis kõigile Kesk-Eesti piirkonna huvilistele. Näiteks on meil juba kokkulepe Järvamaa haiglaga, et praktikaid saab sooritada ka nende juures.”

Hinno selgitas, et suurem osa õppetööst toimub kohapeal Viljandis. “Õppima on oodatud kõik: nii need, kes teevad esimesi karjäärivalikuid ja kindlasti ka need, kes sooviksid lisaks varasemale ametile valida hoopis uus, teine valdkond. Kodulähedane õpe võimaldab ühildada erinevad elukorralduslikud kohustused nii töö kui õppimisega, et omandada üks põnev kutse, õe amet,” lisas ta.

Õppepraktikabaasina pakub Viljandi Haigla suurepäraseid võimalusi, kinnitas Hinno. “Meie juures saab sooritada kõik õppekavas ettenähtud praktikad. Õe töö on väga mitmekülgne ja nii pakub haigla ka erinevaid praktikavõimalusi,” sõnas ta.

Õe õpe kestab 3,5 aastat, kandideerimiseks on vajalik keskharidus, vastuvõetute pingerida kujuneb akadeemilise testi tulemuste põhjal. Vastuvõtt õppekavale on 13.-29. juunil, täpsem info kodulehel nooruse.ee/vastuvott.