Otsing

Otsing

29. august 2022

Kõrgkool sõlmib koostööleppe Narva Haiglaga

Jaga:

decalBackTop

29. augustil sõlmivad Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja Narva Haigla koostööleppe, mille kohaselt hakatakse sellest õppeaastast Narvas ühiselt koolitama hooldustöötajaid ja tegevusjuhendajaid.

Koostööleppe sõlmivad Narva Haigla juhatuse liige Ago Kõrgvee ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden õppeaasta avaaktusel, millest võtavad osa ka 43 õppurit, kes hakkavad Narvas hooldustöötajaks või tegevusjuhendajaks õppima.

“Narva Haiglal on heameel alustada koostööd Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga meile äärmiselt vajalike meedikute koolitamisel. Toetame igakülgselt koolitustegevuse läbiviimist ja arengut,” kinnitas Narva Haigla juhatuse liige Ago Kõrgvee.

“Tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna töötajate puudus on laialdaselt teada murekoht enamikule osapooltele ja üks viis tõhusamalt piirkonna heaks probleemi lahendada on koolitada töökohal. See on kahtlemata kõrgkoolile väljakutse, kuid motiveeriv on teadmine, et piirkonnas kohapeal õppetööd korraldades saavad võimaluse õpinguteks needki, kes muidu ehk perekondlikel või majanduslikel põhjustel nende õppekavade tasemeharidusele ligi ei pääseks,” selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden. Ta lisas, et Tartu Tervishoiu Kõrgkool hindab väga Narva Haigla senist koostöövalmidust ja tahet eestikeelse hariduse pakkumiseks Narvas.

Kokku alustab Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õpinguid ligi 500 esmakursuslast — magistriõppes terviseteaduse õppekaval, rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ja radioloogiatehniku õppekavadel ning kutseõppes massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja, hooldustöötaja, erakorralise meditsiini tehniku ja podoloogi õppekavadel. 

Sel õppeaastal esmakordselt laieneb õppetöö viide maakonda: lisaks Tartule hakkab kõrgkool  õdesid koolitama Viljandis, radioloogiatehnikuid Tallinnas, lapsehoidjaid Rakveres, bioanalüütikuid Ida-Virumaal ning tegevusjuhendajaid ja hooldustöötajaid Narvas.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeaasta avaaktus esmakursuslastele toimub 29. augustil kell 12 kõrgkooli õppehoones (Nooruse 5, Tartu), ülekannet on võimalik jälgida veebis aadressil nooruse.ee/aktus.

Previous news