Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

õpipäev 3

III TERVISETEADLIKKUSE ÕPIPÄEV
6. aprill 2022

Töötubade kirjeldused:

Keha koostise mõõtmine ja tulemuste tõlgendamine

Töötoas räägitakse, milliseid näitajaid saab kasutada keha koostise selgitamiseks. Mõõdame keha koostise bioelektrilise takistuse meetodil, tõlgendame tulemused ning arutleme nende seoseid tervise riskidega.

Ekraaniaja vähendamine ja kehalise aktiivsuse suurendamine on hea tervise võti!

Kehaline aktiivsus ja kehaline võimekus on olulised tegurid hea füüsilise ja vaimse tervise kindlustamiseks ning vastupidiselt, istuva eluviisiga kaasnevad meie tervisele mitmed mittesoovitud toimed. Töötoas räägime sellest, millal ja miks panna käest nutitelefon ja sulgeda arvuti ning minna spordisaali. Kui palju tuleks olla kehaliselt aktiivne, et saavutada tervistavat toimet? Milline liikumisaktiivsus on kasulik luudele, lihastele, südamele ja parandab ka mälu ning õppetulemusi?

Kuidas saada füsioterapeudiks?

Kas Sa tead, kes on füsioterapeut ja millist tööd ta teeb? Kas Sina tahaksid ka saada füsioterapeudiks? Olgu vastused neile küsimustele “jah” või “ei”, igatahes ootame Sind sellesse töötuppa, et saaksime rääkida kõigest pisut lähemalt ning saaksid küsida küsimusi ja koos meiega arutleda. Ehk saab just Sinust järgmine füsioterapeudi õppekava üliõpilane ja juba varsti maailma põnevaima ameti esindaja.

Pane enda kehaline võimekus proovile! (kehaliste katsete simulatsioon su kodus)

Hea kehaline võimekus on oluliseks eelduseks füsioterapeudi töö tegemisel. Kui soovid proovile panna enda kehalise vormi, on Sinu jaoks õige just see töötuba. Töötoas saad osaleda füsioterapeudi õppekava kehaliste sisseastumiskatsete simulatsioonil ja kogeda seda, mida tähendab etteantud formaadis enda kehalisi võimeid proovile panna. Testimise osale eelneb lühike ühine soojendusvõimlemine. Pärast katsete läbitegemist jagatakse infot varasemate katsete tulemuste kohta ja saab küsida soovi korral täiendavaid küsimusi. Töötoas aktiivseks osalemiseks soovitame kanda sportlikku riietust ning leida kodus piisavalt avar ja turvaline ruum, et end kehaliselt liigutada. Oodatud on kõik, kellel terviseseisundist tulenevalt ei ole vastunäidustusi kehalises tegevuses osalemiseks. NB: Ole palun teadlik, et vaatlejaks töötuppa tulla ei saa. Sa pead olema katsetel valmis töötava kaamerapildiga osalema. Töötoa läbiviijad jätavad endale õiguse töötoast eemaldada need osalejad, kes kaamerapilti ei kasuta ja harjutusi kaasa ei tee.

Ajakava:

8.45SISSEJUHATUS 
9.00-9.45Keha koostise mõõtmine ja tulemuste tõlgendamine I osaIvi Vaher (füsioteraapia õppejõud-vanemlektor)
9.45-10.00PAUS 
10.00-10.45Keha koostise mõõtmine ja tulemuste tõlgendamine II osaIvi Vaher (füsioteraapia õppejõud-vanemlektor)
10.45-11.00PAUS 
11.00-11.45Ekraaniaja vähendamine ja kehalise aktiivsuse suurendamine on hea tervise võti!Kirkke Reisberg (füsioteraapia õppejõud-lektor)
11.45-12.30LÕUNA 
12.30-13.00Kuidas saada füsioterapeudiks?Eva Mengel (füsioteraapia õppejõud-juhtivlektor), Maive Mõttus (füsioteraapia õppejõud-kaaslektor)
13.00-13.15PAUS 
13.15-13.45Pane enda kehaline võimekus proovile! (kehalised katsed)Eva Mengel (füsioteraapia õppejõud-juhtivlektor), Maive Mõttus (füsioteraapia õppejõud-kaaslektor)
13.45-14.00KOKKUVÕTE 

Registreerimine lõpeb 1. aprill 2022

Lisainformatsioon: marikakylm@nooruse.ee
Projekti koordinaator: Marika Külm