Otsing

Otsing

15. november 2023

Eesti vanima rakenduskõrgkooli õppurid saavad tunnustuse 

Jaga:

decalBackTop

Täna, 15. novembril tähistab 212. aastapäeva Eesti vanim rakenduskõrgkool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Aastapäevaaktusel jagab üliõpilastele stipendiume Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte Playtech Estonia, samuti saavad sel sügisel esmakordselt õppurid PAI stipendiumi. 

Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte Playtech Estonia paneb neljandat õppeaastat järjest kaks korda õppeaastas viiele Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õendusüliõpilasele välja 500-eurosed stipendiumid. Sel sügisel saab esmakordselt ka viis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe ja viis hooldustöötaja õppekava õppurit viieks kuuks 750-euro suuruse kodanikualgatuse PAI stipendiumi. Lisaks antakse 2023. aasta kevadest alates kõrgkoolis välja ka PAI tervisedendusliku projekti stipendiumi, mille eesmärgiks on toetada ning väärtustada kogukonnale suunatud teenuseid, mis aitavad läbi teaduspõhise info jagamise suurendada inimeste terviseteadlikkust. 

“Tartu Tervishoiu Kõrgkool Eesti vanima rakenduskõrgkoolina on pideval arengu teekonnal, avatud nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt ja me väga hindame koostööd oma tööandjatest partneritega kui ka laiemalt. Tänuväärne on, et saame jagada stipendiume meie heade toetajatega koostöös, et motiveerida ja tunnustada tervishoiuspetsialistiks õppimist,” sõnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden

1811. aastal asutas prof. Chr. Fr. von Deutsch Tartu Ülikooli sünnitusabikliiniku juurde ämmaemandate kooli – tänase Tartu Tervishoiu Kõrgkooli eelkäija. Praegu saab kõrgkoolis õppida rakenduskõrghariduse tasemel õeks, ämmaemandaks, radioloogiatehnikuks, tervisekaitse spetsialistiks, füsioterapeudiks ja bioanalüütikuks ning kutseõppes podoloogiks, massööriks, erakorralise meditsiini tehnikuks, hooldustöötajaks, tegevusjuhendajaks ja lapsehoidjaks. Magistritasemel toimub õpe terviseteaduse ning radiograafia õppekavadel. 

Aastapäevaaktus toimub täna, 15. novembril kell 12 kõrgkooli õppehoones (Nooruse 5, Tartu), samuti on sündmusest ülekanne veebi