Otsing

Otsing

12. juuni 2023

Algab vastuvõtt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 

Jaga:

decalBackTop

Täna, 12. juunil algab vastuvõtt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rakenduskõrghariduse õppekavadele, kutse- ja magistriõppesse. Samuti sõlmib kõrgkool koostööleppe Narva Haiglaga, et juba sellest sügisest koolitada õdesid Narvas. 

“Selle lepinguga saab taastud õendusõpe Narvas ning see on heaks koostöönäiteks Tartu ja Narva linna vahel. Narva haigla teeb omalt poolt kõik, et leevendada Eesti ja ka Narva meditsiini põhiprobleemi, milleks on meditsiinipersonali nappus. Soovime kõigile tulevatele õppuritele edu ja head koostööd meie haiglaga”, kommenteeris Narva Haigla juhatuse liige Ago Kõrgvee

“Tartu Tervishoiu Kõrgkool panustab palju regionaalsesse väljaõppesse ja koostöösse tööandjatega: meil on juba erinevad õpperühmad tegutsemas Tallinnas, Kohtla-Järvel, Viljandis ja uuena hooldustöötajad Võrus,” selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden. “Narva haiglaga alustasime koostööd 2022. aastal hooldustöötajate ning tegevusjuhendajate õpperühmadega ning nüüd esmakordselt õdede vastuvõtuga. Narva haigla on olnud väga külalislahke ning professionaalne partner meie inimestele ning loodan, et selle piirkonna inimesed kasutavad kohapeal õppimise võimalust agaralt. Niisamuti on kõrgkooli missioon just eestikeelse kvaliteetse tervishoiualase õppe pakkumine.” 

Tulevased Narvas õppivad õendustudengid on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased, ent kui tavapäraselt tuleb õpingute jooksul käia praktikal erinevates praktikabaasides, on neil võimalus sooritada nii praktikumid kui ka õppepraktika Narva Haiglas. Õppetöö toimub eesti keeles. 

Lisaks õe õppekavale ootab Tartu Tervishoiu Kõrgkool rakenduskõrgharidusõppes kandideerima füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavadele. Magistritasemel saab õppida terviseteadust. Vastuvõtt kestab 28. juunini. 

Kutse saab omandada massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja, hooldustöötaja, erakorralise meditsiini tehniku ja podoloogi õppekavadel, kuhu saab kandideerida 6. augustini. Täpsem info: nooruse.ee/sisseastumine

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Narva Haigla koostööleppe sõlmimine toimub täna, 12. juunil kell 14 Narva Haiglas (Haigla 5, Narva). Sellele järgneb kell 15 õppest huvitunutele infotund, mis kantakse üle ka veebi.