Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

Auliige Valerie Challen

Valerie Challen sündis 1941. aastal Shrewsburys. 1961. aastal lõpetas ta Kesk-Inglismaa Ülikoolis radiloogiatehnikute kolledži, 1981. aastal magistriõpingud Boltoni Ülikoolis. Seejärel õppis V. Challen Lancasteri Ülikooli doktorantuuris.

Tema karjäär on seotud radioloogiaga. Pärast 16 tööaastat radioloogiatehnikuna jätkas ta lektorina Põhja-Walesi Radioloogiatehnikute Kolledžis. Tal on rahvusvaheliste projektide juhtimise ja konsulteerimise kogemused. 2004. aastal asutas Challen eetika auhinna, mida antakse radioloogiatehniku eriala lõpetanutele, kes on silmapaistvalt eetilised õpingutes ja kliinilises praktikas. V. Challen on üks Radiograafia Temaatilise Võrgustiku asutajatest ja Euroopa Radioloogiatehnikute Kõrghariduse Võrgustiku (HENRE) koordinaator.

Valerie Challen osales aktiivselt kõrgkooli radioloogiatehniku õppekava arendamises toetades kutsetunnistuse rahvusvahelist tunnistamist ning toetades üliõpilaste ja õppejõudude välisvahetust. Kõrgkool väärtustab teda kui tarka, hoolivat ja lugupeetud partnerit.

challen.jpg