Otsing

Otsing

decalBackTopdecalBackBot

Auliige Ülle Lember

Ülle Lember sündis 1960. aastal Tallinnas. 1990. aastal lõpetas ta Tallinna Meditsiinikoolis cum laude ämmaemanda õppekava ja 2004. aastal omandas rakenduskõrghariduse üldõenduse ja ämmaemanduse erialal. Ü. Lember töötas Tallinna Keskhaigla naistekliinikus ja aktsiaseltsis Fertilitas. 2002. aastast juhib ta osaühingut Päikesetants. Lisaks tegevjuhi tööle on tegeleb ta rasedate ja nende tugiisikute sünnituseks valmistumise treeningute, joogatreeningute, emade sünnitusjärgse juhendamise, imetamisnõustamise, ämmaemandate koolitamise, tudengite juhendamise,  erialase materjali tõlkimise ja avaldamise ning patsientide infomaterjali koostamisega.

Aastatel 1998-2005 oli Ülle Lember Eesti Ämmaemandate Ühingu president. Ta on ka Eesti Sünni ja Imetamise Tugiühingu asutajaliige, Eesti Perinatoloogia Seltsi asutaja ja juhatuse liige, Aktiivsünnituse Ühingu asutajaliige ja Eesti Rinnapiimakomitee liikumises osaleja.

Ta osales iseseisva ämmaemandusteenuse ja vastava seadusandluse koostamises, ämmaemandusabi kujundamises, aktiivsete sünnitusasendite idee levitamises, vanemahariduse jõustamises. Ü. Lemberil on märkimisväärsed projektijuhi kogemused.

Ühingu esindajana juhtis Ülle Lember ämmaemanda õppekava koostamist, toetas otsustavalt ämmaemanda õppe kujundamist ja käivitamist rakenduskõrghariduse tasemel ning hoogustas tasemeõppe alustamist. Tema teadmised ja sünergia kõrgkooliga tõstis Eesti ämmaemandusabi ja ämmaemandate õpetamise kaasaegsele tasemele.

lember.jpg