Otsing

Otsing

3. juuli 2023

Huvi tervishoiuvaldkonna erialade vastu on endiselt suur

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kõrghariduse õppekavade 292 õppekohale on esitatud ligi 1700 sisseastumisavaldust, kutseõppekavadele jätkub vastuvõtt 6. augustini.

Dokumentide vastuvõtt kõrghariduse õppekavadele kestis 12.-28. juunil. Rakenduskõrghariduse tasemel tuntakse suurimat huvi füsioterapeudi, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavade vastu: füsioterapeudi õppekaval on konkurss 12,3 huvilist õppekohale, tervisekaitse spetsialisti õppekaval 7,6 ja radioloogiatehniku õppekaval 5,8. Õe õppekava Tartu ja Narva rühma kandideerib üle 700 huvilise. Magistritasemel on populaarseim terviseteaduse vaimse tervise õenduse suund, kus kandideerib 7 huvilist õppekohale.

Õppima pääsemiseks tuleb rakenduskõrghariduse õppekavadele kandideerijatel juulikuus edukalt sooritada erialakatse ning Tartu Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ühine akadeemiline test: kevadperioodil lahendas akadeemilist testi üle 3500 inimese, täna, 3. juulil teevad testi lisaks 1000 kandidaati.

„On tänuväärne, et tervishoiuga seotud erialad on jätkuvalt populaarsed ning kandidaadid on järjest motiveeritumad ja soovivad ühiskonna jaoks väga olulisi ameteid õppida,“ sõnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppekorralduse osakonna juhataja Ave Kikas.
 
Tartu Tervishoiu Kõrgkool võtab tänavu suvel huvilisi vastu magistriõppes terviseteaduse õppekavale ning rakenduskõrgharidusõppes õe, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavadele. Kutse saab omandada massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja, hooldustöötaja, podoloogi ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel. Täpsem info kodulehelt nooruse.ee/sisseastumine.