Otsing

Otsing

20. juuni 2024

Eesti saab esimesed kutsetunnistusega podoloogid

Jaga:

decalBackTop

Täna toimuvad Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lõpuaktused, kus saavad diplomi 231 spetsialisti, teiste hulgas Eesti esimesed kutsehariduse ja -tunnistusega podoloogid. 

“Üks podoloogi töö eesmärkidest on jalahoolduse arendamine kogu elanikkonna tervise huvides: podoloog on spetsialist, kelle töö keskendub jalalaba tervise säilitamisele ja taastamisele. Eriti oluline on podoloogi töö krooniliste haigustega patsientide jaoks, kuna nad suudavad teadlikult hooldada näiteks diabeeti, reumat või veresoonkonnahaigusi põdevate patsientide jalgu ning ennetada tõsiseid jalaprobleeme, mis võivad viia näiteks amputatsioonideni,” selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli podoloogi õppekava juhtivõpetaja Maria Suits

“Oskusharidus võiks Eestis olla palju enam väärtustatud, sest kui me räägime töökäte puudusest, siis enamasti on tegemist just oskustega spetsialistide puudujäägiga,” tõdes Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden. “Meie kõrgkooli värsked vilistlased on täna tööturul väga-väga oodatud ning enamik neist leiavad töökoha juba oma õpingute vältel. Oskusharidusega spetsialistide nõudlusega seotud väljakutsed pole fookusesse toodud mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas. Seejuures esimese kolme enimnõutud eriala seas leiab alati äramärkimist mõni amet tervishoiu- või sotsiaalvaldkonnas.”  

Lõpuaktused toimuvad täna, 20. juunil Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5, Tartu). Kell 11 lõpetavad õed, ämmaemandad, füsioterapeudid, tervisekaitse spetsialistid ning radiograafia magistrid. Kell 14 toimub kutseõppekavade lõpuaktus, kus tunnistuse saavad massööri, podoloogi, erakorralise meditsiini tehniku, hooldustöötaja, lapsehoidja ja tegevusjuhendaja õppekava lõpetajad. Sündmusest on ülekanne kodulehel nooruse.ee/aktus.  

Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte Playtech Estonia annab kell 11 algaval aktusel välja ka 500-eurosed stipendiumid viiele Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilasele, kes õpivad Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis vähemalt 2. kursusel õeks. Seitsmendat korda välja antava õe õppekava stipendiumi eesmärgiks on toetada motiveeritud ja edukaid üliõpilasi õppetöös, ühiskondlikus tegevuses ning tõsta huvi tervishoiuvaldkonna õpingute vastu. Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava stipendiumi fondi võivad panuse anda kõik, nii era- kui juriidilised isikud. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkool on nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud nüüdisaegse õpikeskkonnaga tervishoiu-, teeninduse- ja sotsiaalalast koolitust pakkuv kõrgkool, mille missiooniks on luua parimad võimalused tervishoiuhariduseks ja arendada ühiskonna terviseteadlikkust.

Previous news