Otsing

Otsing

nov. 21, 2017

Väliskülalised toovad kaasa kõrgtehnoloogilise süsteemi ja uued teadmised

Jaga:

decalBackTop

Seoses rahvusvahelise üliõpilaskonverentsiga „Health in our Hands“ külastavad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kardiorespiratoorsele füsioteraapiale spetsialiseerunud Steven Onkelinx ning spordifüsioteraapia valdkonna spetsialist Rene van Saan. 24. novembril kell 8.30-13.00 viiakse kõrgkooli õppehoones (ruumis 007) läbi töötuba kardiopulmonaarse koormustesti sooritamisest ning saadud tulemuste tõlgendamisest ja võimaliku treeningprogrammi koostamisest. Kogu töötoas toimuv tegevus kantakse otseülekandena ka Eindhovenisse kus esitlust jälgib 20 füsioteraapia õppekava üliõpilast. Otseülekannet on võimalik jälgida aadressil: www.nooruse.ee/ulekanded.

Koormustesti sooritamiseks saabub Saksamaalt koostöös firmade BaltiIntermedi ja CareFusioniga kõrgtehnoloogiline Vyntus CPX süsteem, mis võimaldab teha kardio- pulmonoloogilist koormustesti koos sisse- ja väljahingatava õhu gaasianalüüsiga ning EKG kontrolliga. Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis puudub selline aparatuur ning vastavad spetsialistid, mistõttu on tegemist märkimisväärselt hea võimalusega füsioteraapia õppekava üliõpilastele, et täiendada ja kinnistada oma seniseid teadmisi just kardiorespiratoorse füsioteraapia vallas. Töötuba on lubanud väisata ka Eesti tunnustatud spetsialistid nii Ida-Tallinna Keskhaiglast kui Tartu Ülikooli Kliinikumist.

Koostöö Fontys University of Applied Sciencega sai alguse juba eelmise aasta sügisel kui Steven Onkelinx  ja tema üliõpilased füsioterapeudi õppekavalt külastasid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kooli rahvusvahelise nädala raames ning viisid läbi töötoa kardiovaskulaarsete haiguste riskifaktorite hindamise teemal. Osalejateks olid Tartu tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi õppekava teise aasta üliõpilased.

Previous news