Otsing

Otsing

dets. 08, 2017

Tutvustati uut kuldse standardiga õppevahendit

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tutvustati uut meditsiinilist kuldse standardiga valideeritud kehakoostise analüsaatorit Seca mBCA 525.

Seca 525 on biolektrilise takistuse meetodil töötav meditsiiniline seade, millega mõõdetakse maksimaalselt 30 sekundi vältel inimese keha koostist. Hinnatakse järgmisi parameetreid: keha üldine veesisaldus, rakuväline ehk ekstratsellulaarne vesi, rasvavaba kehamass. Sealgulgas eraldi lihasmass ning selle jaotumine üla- ja alajäsemetel ning kerel. Eelpool loetletud parameetrite alusel on võimalik hinnata uuritava tervislikku seisundit ja toitumust. Mõõtmise ajal on uuritav lamavas asendis, mis annab võimaluse hinnata keha koostist ka tasakaalu häiretega ning raskelt haigetel inimestel.

Erinevus teiste sarnaste aparaatidega, näiteks kehakoostist mõõtvate kaaludega, seisneb selles, et Seca mBCA 525 on väga täpne, mistõttu on lubatud seda kasutada ka uurimistöödes.
Tulevikus saavad kõrgkooli üliõpilaste uurimistööd tänu aparaadi kasutamisele palju suurema sisulise väärtuse. Seade leiab kasutust lisaks teadustööle ka õppetöös.

Previous news