Otsing

Otsing

jaan. 31, 2019

Tulemas on uuringupäev

Jaga:

decalBackTop

Kolmapäeval, 6. veebruaril toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5) uuringupäev, kus kõrgkooli õppejõud Ülle Parm (vastutav uurija) uurib koostöös Andras Laugametsa (SA Tartu Kiirabi), professor Margus Viigimaaga (PERH) ja MTÜ Klubi Tartu Maratoniga meesmaratoonorite (>45a) tervislikku seisundit ja maratoniks ettevalmistust.

Kehaline liikumine on oluline, aga seda tuleks teha nii, et see ei kahjustaks tervist. Tartu Tervishoiu Kõrgkool koostöös klubiga Tartu Maraton ning eriala spetsialistidega viib läbi uuringut selgitamaks >45 aastaste maratonist osavõtjate tervislikku seisundit, ettevalmistust maratoniks ja selle järgselt vahetult pulsi ja vererõhu taastumist. See annab aluse otsustamaks, kas maraton on sobiv kehalise aktiivsuse meetod, kuidas seda läbida tervisele kahju tegemata ja annab teile ka soovi korral tagasisidet. Uuringud on anonüümsed, tulemusi kasutatakse vaid üldistatud kujul ning isikuandmed on teada vaid uurijatele: Ülle Parm (PhD); Anna-Liisa Tamm (PhD); Margus Viigimaa (PhD); Andras Laugamets.

Teilt ootame:
1. Meile pühendatud ca ühte tundi aega enne esimest Teie maratoni etappi. Sellel ajal ootame Teid Tartus (Tervishoiu Kõrgkool, Nooruse 5 või Lõunakeskus, Ringtee 75), et:
a) määrata Teie keha koostist aparaadiga seca mBCA 525. Protseduur kestab ca 20 minutit (koos tagasisidestamisega) ning on valutu ja ohutu. Samal ajal mõõdetakse Teil rahuoleku vererõhk ja pulsisagedus. Kehakoostise määramine toimub enne maratoni ja sellele saab registreerida SIIN.
b) täita ankeet, mis kajastab Teie tervislikku seisundit, ettevalmistust maratoniks ja muud maratoniga seonduvat. Ankeedi täitmine toimub siis, kui tulete kehakoostist määrama ning selleks kulub ca 15-20 minutit.
2. Peale maratonidistantsi läbimist ootame Teid finišis, kus mõõdame tel vererõhku ja pulsisagedust 5 ja 10 min peale lõpetamist. Samal ajal soovime teilt lühiteavet rajal toimunust.
Uuringu läbiviimiseks on saadud luba Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteelt (protokolli nr 287/T-9).

Lisaks 6. veebruarile on tulemas veel uuringupäevi: 11. veebruaril Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis; 15. ja 16. veebruaril Lõunakeskuses ning 17. veebruaril Otepääl.

Previous news