Otsing

Otsing

mai 22, 2018

Tervishoiukõrgkoolid ja Eesti Õdede Liit sõlmisid koostöölepingu

Share:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Eesti Õdede Liit sõlmisid koostöölepingu, mille eesmärk on toetada Eestis õenduse arengut.

Koostöölepingu eesmärk on toetada eelkõige õendusharidust ning õe kutse väärtustamist ühiskonnas. Eesmärgi saavutamiseks arutatakse ühiselt tervishoiusüsteemi päevakajalisi teemasid, jagatakse tekkinud seisukohti ning suunatakse arenguid nii seadusloomes kui õenduspraktikas.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkari sõnul panustatakse üheskoos õe kutseala arendamisse. „Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja Eesti Õdede Liit teevad koostööd õppekavade arendamisel ja motiveeritud õppijate leidmisel,“ lisas Viitkar.  

Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus selgitas, et Eesti Õdede Liit suunab õenduse arengut koostöös Euroopa õendusorganisatsioonidega ning teeb Eestis koostööd tervisehoiukõrgkoolidega, mis võimaldab nii õppe kui ka praktika samaaegset arendamist.

Koostööleping sõlmiti 17. mail Tallinnas, mil toimus Eesti Õdede Liidu konverents „Tervis on inimõigus“. Lepingule kirjutasid alla Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Ulvi Kõrgemaa ja Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet.

Previous news