Otsing

Otsing

apr. 18, 2018

Tervishoiukõrgkool ühendab tervise ja IT valdkonna

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool ühines Connected Health klastriga, mille eesmärgiks on arendada nutika spetsialiseerumise kasvualasid, ühendades tervise ja IT valdkonna. Klastriga ühinemine toetab Tartu Tervishoiu Kõrgkooli arengukava eesmärki suurendada IT-alaste teadmiste õpetamise mahtu ja kaasata õppetöösse kaasaegseid e-tervise rakendusi.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli arendusspetsialisti Richard Jalaka sõnul on konservatiivses tervishoiuvaldkonnas toimumas digipööre. „Tervishoiuteenuseid disainitakse ümber, kasutades erinevaid tehnoloogilisi võimalusi nagu robotid, sensorid, virtuaal- ja liitreaalsus, tehisintellekt ja erinevad äpid,“ tõdes Jalakas. Ta lisas, et tehnoloogia hakkab aina enam toetama tervishoiutöötaja tööd, mille tõttu on tervishoiutöötajal vaja osata kriitiliselt analüüsida tehnoloogia plusse ja miinuseid ning leida abivajajale sobiv lahendus.

Connected Health klastrijuht Piret Hirv peab Tartu Tervishoiu Kõrgkooli klastrisse astumist oluliseks. „Kõrgkoolil on oluline roll digiteenuste arendamisel ja digilahenduste kasutuselevõtuks soodustava keskkonna loomisel,“ selgitas Hirv.

Klastri eestvedamisel on Tartu Tervishoiu Kõrgkool löönud juba kaasa kroonilisele obrstuktiivsele kopsuhaigusele (KOK) keskendunud innovatsiooniprogrammis, mille tulemusena sündis KOKi haiget toetav lahendus „Hinga ja Liigu“. Prototüüp valmistati Tartu Ülikooli Kliinikumi Kopsukliiniku, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Taastusravikeskuse, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ning tehnoloogiaettevõtete MotionChart ja Sentab ühistööna.

Connected Health klastris tegutsevad tervisetehnoloogia ettevõtted, haiglad, teadusasutused, erialaseltsid ja patsientideühendused. Klastrit juhib Teaduspark Tehnopol. Tervishoiuvaldkonna osapoolte kogukonna ühine eesmärk on rakendada tehnoloogilisi võimalusi, et pakkuda veelgi paremaid tervisega seotud tooteid ja teenuseid. Klastriga liitumine võimaldab kõrgkoolil arendada tervishoiutöötajate tehnoloogia alaseid oskuseid ja koolitada tervisetehnoloogia ettevõtetele kvalifitseeritud tööjõudu.

Previous news