Otsing

Otsing

juuli 01, 2021

Tervishoiuerialade populaarsus on veelgi kasvanud

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli suvisel vastuvõtul esitati 389 õppekohale 2328 avaldust.

„Oleme rõõmsad, et tervishoiuga seotud erialad on populaarsust kogunud ning saame välja valida kõige tublimad ja motiveeritumad neid olulisi ameteid õppima,“ sõnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppekorralduse osakonna juhataja Ave Kikas.

Seekordsel vastuvõtul esitati võrreldes eelmise suvega ligikaudu 400 avaldust rohkem – kui aasta tagasi oli rakenduskõrghariduse õppekavade peale kokku keskmine konkurss ühele õppekohale 4,7, siis tänavu soovib õeks, ämmaemandaks, tervisekaitse spetsialistiks, bioanalüütikuks, radioloogiatehnikuks või füsioterapeudiks õppida keskmiselt 6,9 huvilist ühele õppekohale.

Kõrghariduses on kõige suurem konkurss füsioterapeudi ja radioloogiatehniku erialadel. Kõige rohkem avaldusi, 615 esitati õe õppekavale õppima tulekuks. Kutsehariduses on populaarseim erakorralise meditsiini tehniku õpe.

Terviseteaduse magistriõpinguid soovib alustada 103 huvilist, õppekohti on 36.

Suvisel vastuvõtul, 14.-30. juunil ootas Tartu Tervishoiu Kõrgkool kandideerima magistriõppes terviseteaduse õppekavale, rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavadele. Sealjuures alustavad radioloogiatehnikud õpet nii Tartus, Virumaal kui ka Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla juures. Kutseõppes oli vastuvõtt välja kuulutatud massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja, hooldustöötaja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel.
 

Previous news