Otsing

Otsing

apr. 10, 2015

Tervishoiu valdkonna õppekavad saavad erialastipendiumi

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku ja radioloogiatehniku õppekava tudengitel on 2015/16. õppeaastast võimalus taotleda erialastipendiume.

Eesti Arengufondi ettepanekul kinnitas nutika spetsialiseerumise juhtkomitee õppekavade loetelu, mis on käsitletavad ettevõtlusele prioriteetsete valdkondadena ja millel makstakse 2015/16. õppeaastast erialastipendiume. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppekavadest kuulub nutika spetsialiseerumise valdkonda bioanalüütikute ja radioloogiatehnikute õppekava.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Anneli Kannus nentis, et bioanalüütikuid ja radioloogiatehnikuid vajavad kõik tervishoiuasutused üle Eesti, tööturul on nende spetsialistide puudus juba täna. „Tartu Tervishoiu Kõrgkool on ainus kõrgkool, mis Eestis sellist õpet pakub. Õpe on kindlasti keeruline, kuid huvitav ning tööjõupuudus nendes valdkondades kummitab kogu Euroopas,“ tõdes ta. „Mõlemal õppekaval on plaanis ka jätkuõpe magistrantuuris koostöös teiste Euroopa kõrgkoolidega.“

Eesti Arengufondi otsusele järgneb haridus- ja teadusministri käskkirja muutmine, mille järgselt töötab Tartu Tervishoiu Kõrgkool uue õppeaasta alguseks välja ja kooskõlastab rahastajaga erialastipendiumi maksmise korra.

Previous news