Otsing

Otsing

märts 13, 2019

Terviseteadlikkuse õpitubades terviseteadlikumaks

Share:

decalBackTop

Eile ja täna, 12.-13. märtsini toimusid juba kuuendat korda Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis tasuta Terviseteadlikkuse õpipäevad nii gümnaasiumiõpilastele kui ka kutsekoolide õppuritele.

Õppejõudude ja üliõpilaste juhendamisel sai osaleda neljas erinevas töötoas: Anatoomia, histoloogia ja patoloogia; Terve inimene ja tervishoid; Teadlikud valikud intiimhügieenis – infoaken noortele ja Molekulaardiagnostiline ja füsioterapeutiline kehalise võimekuse hindamine.

Histoloogia ja patoloogia õpitoas oli muuhulgas võimalik tutvuda anatoomilise lauaga ning näha inimkeha varjatud piirkondi, kasutamata kirurginuga ning külastada SA Tartu Ülikooli Kliinikumi pataloogiateenistuse töökeskkonda.

Terve inimene ja tervishoid õpitoas käsitleti muuhulgas inimese elukaare etappe, simuleeriti jalaluu murdu ning näidati, kuidas luumurruga piirkond õigesti kipsi panna.  

Teadlikud valikud intiimhügieenis õpitoas pühenduti personaalse hügieeni erinevatele tahkudele ning seostele tervisega kõige laiemas vaates. Samuti oli võimalus osaleda mikrobioloogia ja parasitoloogia õpitoas.

Molekulaardiagnostilise ja füsioterapeutilise kehalise võimekuse hindamise õpitoas oli võimalik eraldada oma DNA, paljundada sellest ühe lihaste valku kodeeriva geeni (ACTN3), mille uurimise järel sai otsustada, kas eelised on kiirus- või vastupidavusspordialade viljelemiseks. Kehalise võimekuse hindamise õpitoas hinnati kiiruse, jõu, vastupidavuse testide ning õpilase eneseanalüüsi põhjal tema andekust spordis.

Õpipäevadest leiad rohkem pilte SIIT.

Terviseteadlikkuse õpipäevad toimuvad Hasartmängumaksu Nõukogu toel.  

Previous news