Otsing

Otsing

juuni 19, 2020

Terrassiaktustel saavad lõpudiplomi uued tervishoiutöötajad

Jaga:

decalBackTop

19. juunil saavad Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis lõpudiplomi eriolukorras vapralt õpingutega lõpuni jõudnud tulevased tervishoiutöötajad.  

Kõrgkooli rektor Ulla Preeden nentis, et käesoleva suve lõpetajad on kahtlemata saanud erilise kogemuse ebatavalisel ajal, sest just tervishoiu valdkonda puudutas pandeemiaga seotud eriolukord kõige lähemalt.

„Värskete lõpetajate teekond diplomini on olnud kindlasti pingelisem ja väljakutsete rohkem. Usun, et positiivses mõttes on see toetanud nende valmisolekut keerulistes olukordades toime tulla ja oskust muutustega kaasa minnes loovalt lahendusi leida,“ sõnas ta. Preeden lisas, et teisalt näitas see aeg kindlasti kätte ka kitsaskohad ja puuduse spetsialistidest tervishoiu valdkonnas.

„Tänased lõpetajad on küll kui piisk meres, kuid me vajame iga tilka: tööpõld on lai ja töötegijaid vähe,“ kinnitas Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus. Ta selgitas, et elanikkond vananeb ja seetõttu on riigis kõiki tervishoiuspetsialiste, aga just õdesid väga vaja, et säilitada inimeste tervist ja ennetada haigusi.

Tänaste lõpetajate hulgas on nii neid, kes õpingute kõrvalt jõudsid tegeleda maailmatasemel spordiga kui ka neid, kes eriolukorra ajal andsid vabatahtlikuna väärtusliku panuse tervishoidu. Need õppurid, kes pidid aga eriolukorras katkestatud praktikate tõttu kõrgkooli lõpetamise edasi lükkama, saavad lõputunnistused augustikuus toimuval lõpuaktusel.

19. juunil kell 12 kõrgkooli õppehoone terrassil algaval aktusel saavad lõpudiplomi füsioterapeudid ja tervisekaitse spetsialistid. Kell 14 algaval aktusel osalevad õe, ämmaemanda, hooldustöötaja ja lapsehoidja õppekava ning terviseteaduse magistriõppe lõpetajad ning neid tuleb õnnitlema ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Lisaks on lõpetajatele videotervituse edastanud sotsiaalminister Tanel Kiik, Tartu linnapea Urmas Klaas ning lõpetavate erialade liidud. Kokku on lõpetajaid 79.

Terrassiaktusele pääsemisel mõõdetakse osalejate kehatemperatuuri ning tuleb allkirjastada tervisedeklaratsioon. Ohutusnõudeid silmas pidades on aktusele oodatud ainult lõpetajad. Nende lähedased ja sõbrad ning teised huvilised saavad jälgida aktust veebis otseülekandena kodulehel nooruse.ee/aktus.

Previous news