- Sisseastumine
- Kõrgkoolis õppimine
- Rakenduskõrgharidus
- Kutseõpe
- Magistriõpe
- Õppimisest ja õppija toetamisest
- Lõpu- ja eksamitööde kaitsmised
- Üliõpilasesindus ja vaba aeg
- Ühiselamu
- Tule tudengi- või töövarjuks!
- Tule praktikale
- Teenused kogukonnale
- Teenused
- Imetamisnõustamine
- Võimlemine vanemaealistele
- Perekool
- Tervisevõimlemine
- Klassikaline massaaž
- Ravimassaaž
- Spordimassaaž
- Tervisedenduslik projekt
- Töö- või elukeskkonna müra mõõtmine
- Töö- või elukeskkonna valgustatuse mõõtmine
- Töö- või elukeskkonna süsinildioksiidi mõõtmine siseruumi õhus
- Töö- või elukeskkonna sisekliima mõõtmine
- Riskianalüüs
- Tervisedenduslik nõustamine
- Tugigrupp dementsusega lähedaste hooldajatele
- Liikumisaktiivsuse- ja mängurühm kõndivale lapsele (väikelaste võimlemine)
- Infomaterjalid
- Terviseteadlikkuse töötoad
- Koolitused
- Teadus ja arendustegevus
Müra mõõtmine
Sihtgrupiks on kõik tööandjad ja eraisikud. Teenuse eesmärgiks on anda tööandjale või eraisikule informatsiooni müra taseme kohta nende töö-või elukeskkonnas.
Müra mõõtmise protsess toimub järgnevalt:
- Töökeskkonnas või elamus vaatluse ja müra mõõdistuste läbi viimine (üliõpilane), +kus esmalt tuleb välja selgitada missugune on vajadus – kas soovitakse mõõta tööpäeva/ööpäeva kestel tekkivat keskmist mürataset (ekvivalentväärtust) või hetkväärtust.
- Hetkväärtus ei anna adekvaatset ülevaadet pikemaajalisest müratasemest, kuid võib osutuda sobilikuks mõne seadme, tööprotsessi (saagimine, naelutamine) või muu igapäevase tegevuse mürataseme hindamiseks.
- Müradosimeeter kinnitatakse töötaja riiete külge, kuid võimalikult kõrva lähedale. See annab väga täpse ülevaate missuguse müratasemega töötaja päeva jooksul kokku puutub.
- Üld- või isikukaitsevahendid on soovituslikud alates 80 dB(A), kohustuslikud alates 85 dB(A) ning seda juhul, kui sellised müratasemed saadakse 8-tunnise tööpäeva keskmisena.
- Müra võrdlemine piirnormiga toimub müraga kokkupuute taseme LEX,To või müra tipphelirõhu ptipp alusel, arvestades mõõtemääramatust, mis esitatakse laiendmääramatusena 95%-lisel tõenäosustasemel.
- Müra mõõtmist võib korrata, kui töökohas või elamus tehtavad muudatused võivad mürataset suurendada
Pärast mõõtmise protsessi vormistatakse protokoll mõõtmistulemustega (üliõpilane) ning protokoll edastatakse e-maili teel tööandjale või eraisikule (juhendaja).
- Imetamisnõustamine - Võimlemine vanemaealistele - Perekool - Tervisevõimlemine - Klassikaline massaaž - Ravimassaaž - Spordimassaaž - Tervisedenduslik projekt - Töö- või elukeskkonna müra mõõtmine - Töö- või elukeskkonna valgustatuse mõõtmine - Töö- või elukeskkonna süsinildioksiidi mõõtmine siseruumi õhus - Töö- või elukeskkonna sisekliima mõõtmine - Riskianalüüs - Tervisedenduslik nõustamine - Tugigrupp dementsusega lähedaste hooldajatele - Liikumisaktiivsuse- ja mängurühm kõndivale lapsele (väikelaste võimlemine) - Kõrgkoolis õppimine