Erinevad teenused kogukonnale

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud ja üliõpilased on aastate jooksul osutanud kogukonnale tasuta teenuseid erinevates valdkondades. Näiteks on õppejõud juhendanud imikute ja väikelaste, aga ka vanurite võimlemist, pakkunud individuaalset imetamisnõustamist. Samuti on nõu antud neile, kes hooldavad eakat või liikumispuudega inimest.

Õppejõudude juhendamisel on üliõpilased testinud huviliste tervisenäitajaid nii Tartus, Tartumaal kui ka kaugemal. Suurepäraste teadmiste ja oskustega üliõpilased mõõdavad vererõhku, määravad vere suhkru-, kolesterooli- ja hemoglobiinisisaldust, fitnesskaaludes antakse hinnang organismi rasva-, vee-, ja lihasmassile. Koostööpartnerid on võimalusel kompenseerinud testribade maksumuse.

Kokkuleppel korraldatakse aktiivõppetunde kõrgkooli õppehoones või väljasõitudel. Koolides ja lasteaedades õpetavad üliõpilased õigeid kätepesuvõtteid, lisaks tutvustatakse ja näidatakse sooleparasiite ning õpetatakse, kuidas neist hoiduda. Ka näidatakse ja proovitakse õiget hambapesutehnikat. Ämmaemanda õppekava üliõpilased annavad aktiivõppe tunde 10-12-aastastele tüdrukutele teemal "Tüdrukust naiseks!", tundide eesmärgiks on suurendada teadmisi puberteediga kaasnevatest muutustest: uuritakse lähemalt hügieenisidemeid, tampoone ja pesukaitsmeid ning õpetatakse valima eakohast pesu. Elustamis- ja sidumisõpetuse tundides õpetatakse hädasolija seisundi hindamist, hädaabinumbrile 112 helistamist ja elustamisvõtteid. Lisaks  käsitletakse lihtsamate haavade puhastamist ja sidumist, näidatakse erinevaid kasulikke vahendeid, mida on mõistlik koju varuda. Bioanalüütiku õpperuumides korraldatavate seminaride käigus on võimalik määrata näiteks musta tindi värvust või tuvastada võltsitud piima. Füsioterapeutidelt on võimalik tellida erinevaid liikumisõpetusega seotud aktiivõppeseminare või -loenguid. Kes aga soovib, võib kutsuda endale lapsehoidja õppekavalt kodukeskkonna õppepraktika raames lapsehoidja, seda küll peamiselt kevadsemestril. Traditsioonilselt korraldame südamenädalat, algklasside õpilaste terviseohutuse päeva "Ole terve!", tervishoiuteemalisi tegevusi koos heade koostööpartneritega: Lille Maja, teaduskeskus AHHAA, Tartu linna tervishoiuosakond, Tartu maakonna sotsiaal- ja tervishoiuosakond.

Kõikidel tervishoiu ja töökeskkonnaga seotud teemadel on võimalik kutsuda üliõpilasi ja õppejõude rääkima ja tegevusi korraldama - muidugi mõistlikult aega ja vahendeid planeerides, sest õppetöö on üliõpilaste ja õppejõudude jaoks esimesel kohal. Koostöös leiame kindlasti parima võimaliku lahenduse!