Otsing

Otsing

sept. 17, 2020

Teadlaste Öö Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis

Share:

decalBackTop

Märgi kindlasti oma kalendris ära 25. september, sest siis ootame Sind Teadlaste Öö raames põnevatesse töötubadesse, mida pakume terve päeva jooksul nii Tartu Tervishoiu Kõrgkooli juures õuealal (Nooruse 5) kui ka Tartus Küüni tänaval!

Kui oled haige või haigussümptomitega, siis palun ära üritusele tule! 

12.00-14.00 – „Kuidas käsi õigesti pesta?“ Kõlab lihtsalt, eks? Kes siis käsi pesta ei oskaks! Tegelikult on paar kätepesu tehnikat, mille peale paljud inimesed igapäevaselt ei mõtle. Tule vaatame aparaadi all, kui hästi Sina oma käsi pesta oskad! Toimub Küüni tänaval.

14.00-16.00 – „Tartu Tervishoiu Kõrgkooli mystery box“ – Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilasesindus on teie jaoks valmis pannud salapärased kastid erinevate organitega. Tule pane enda teadmised proovile, kas tead, mis on mis! Toimub Küüni tänaval.

16.00-18.00 – „Kaisukaru välihaigla“ – laste mänguasjadele mõeldud välihaigla. Võta oma mänguasi kaasa ja tule kaalume ning mõõdame mänguasjad üle, auskulteerime mänguasjade südant, uurime lambikesega nende suud ja kõrvu. Toimub Küüni tänaval.

16.00-18.00 – “Vahvad liikumismängud lastele” – aktiivne liikumine on tervise seisukohast väga tähtis, aga see on palju lõbusam, kui teha seda mänguliselt! Teeme vahvaid liikumismänge ning jagame lapsevanematele meelespead liikumise olulisusest. Toimub Küüni tänaval.

18.00-20.00 – „Kummaline vesi“ – vaatame, kui petlikud võivad olla ruumala ja vesi ning vaatame kuidas vesi erinevates anumates näiliselt muutub – toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli peamaja ees (Nooruse 5).

18.00-20.00 – „Täpsusvalamine, kui meeled ei tööta“ – proovime, kui hästi saab vedelikke anumasse valada, kui paneme Sulle mõneks hetkeks „külge haigused“, näiteks erinevad silmade vaevused. Lisaks proovime, mis saab siis, kui võtame ära kuulmismeele. Toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli peamaja ees (Nooruse 5).

18.00-20.00 – „Virtuaalreaalsus” – viimastel aastatel järjest enam populaarsust kogunud tehnoloogia, mis võimaldab spetsiaalset peaseadet kasutades viibida konkreetse keskkonna või tegevuse sees ning saada vahetu kogemus. Tule pane virtuaalreaalsuse prillid ette ja vaata, kuhu satud! Toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli peamaja ees (Nooruse 5).

19.00-21.00 „Kärtsu ja mürtsu! Kes või mis on kõige valjum?“ – Mõõdame erinevat liiki müra (pürotehnika, autod, erinevad hääled). Tule proovima, kui kõva on Sinu enda hääl! Toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli peamaja ees (Nooruse 5).

Lisainfo ja küsimuste korral võtke ühendust meie teenuste ja koostöö koordinaatori Ivika Lehtsaluga, ivikalehtsalu@nooruse.ee

Previous news