Otsing

Otsing

veebr. 16, 2022

Tasuta õpipäevad suurendavad noorte terviseteadlikkust

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool kutsub kõiki tervisehuvilisi noori märtsis ja aprillis terviseteadlikkuse õpipäevadele.

Terviseteadlikkuse õpipäevadel 29. ja 30. märtsil ning 6. aprillil saavad kõik noored huvilised teadlikuks iluteenuste ilust ja valust, vaimse tervise esmaabist, laborirottide tööst, aga ka inimese anatoomiast, joogi- ja suplusvee kvaliteedist ning enda kehalisest võimekusest.

Õpipäevadele on eelkõige oodatud põhikooli lõpuklasside, gümnaasiumide ja kutsekoolide õpilased ning nende õpetajad, et tutvuda teguritega, mis meie tervist ja heaolu mõjutavad. Kolmel päeval pakutakse erinevaid töötubasid, millest võib valida oma huvidele sobivamad, õpipäevadel saab osaleda tasuta. 

Terviseteadlikkuse õpipäevade peakorraldaja Marika Külm tõdes, et eriti viimasel ajal muutub maailm kõikides eluvaldkondades, muutustega kaasnevad meile tundmatud olukorrad ja arusaamad, mis võivad, aga ei pruugi olla inimese tervist toetavad. Näiteks tutvudes reisidel teiste rahvaste kultuuride ja eluviisidega, võib ühelt poolt muuta oma eluviisi tervislikumaks või siis sootuks nakatuda tundmatute parasiitidega. 

“Tervist tagavad protsessid ja mõjurid on väga komplekssed. Usun, et Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud on just sellised erialaspetsialistid, kes oskavad tänu valdkondadele, mida nad on uurinud põhjalikumalt või mida nad kõrgkoolis õpetavad, lähemalt rääkida paljudest tervisemõjuritest, mille kohta teave ei ole laiemalt levinud ning just see info hoiab tulevikus ära meie haigestumise,” tõdes Külm. “Iga killuke tarkust, mis lisandub juba olemasolevatele, aitab mõista meie keha talitlemise keerukust ja ohtusid, mis selles maailmas meid varitsevad. Teadmised parendavad inimese võimalusi täisväärtuslikuks eluks.”

Täpsem informatsioon ja registreerimine kodulehel nooruse.ee/terviseteadlikkus.

Previous news