Otsing

Otsing

veebr. 05, 2018

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis alustasid uued õppurid õpinguid

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tervitas tänasel avaaktusel õdede tsükliõppe üliõpilasi, massööri õppekava õpilasi ja Võrus hooldustöötajaks õppijaid.

Kõrgkoolis toimub õdede vastuvõtt kahel korral aastas – lisaks suvele ka talvel. See võimaldab kõrgkoolil koolitada veelgi rohkem kõrgharidusega õdesid, kes on tööturule väga oodatud. Õe õppekaval alustas õpinguid 78 üliõpilast, õppetöö toimub ühenädalaste perioodidena kahel korral kuus. Õe rakenduskõrghariduse diplomi saamiseks tuleb neil sarnaselt tavaõppes õeks õppijatele 3,5 aasta jooksul koguda 210 EAP-d.

Samuti võttis kõrgkool vastu 8 massööri õppekava õpilast. Veel alustavad õpinguid 13 hooldustöötaja õppekava õpilast, kelle õpe toimub Võrus koostöös Lõuna-Eesti Haiglaga. „Õppe läbiviimine kodukoha lähedal on näide väga heast koostööst meie tööandjatega ja loomulikult on see väljakutse koolile ning kõikidele õppekavaga seotud õppejõududele, kuid me teeme seda tulenevalt vajadusest ning meie missioonist – võimaldada kvaliteetset ja konkurentsivõimelist haridust,“ rõhutas rektor Ulla Preeden.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool on varasemaltki koolitanud hooldustöötajaid väljaspool Tartut: kaheaastane kutseõpe on hetkel käimas Jõgeval ning alles eelmisel nädalal lõpetasid oma õppetöö Põlvamaal õppinud hooldustöötajad.
 

Previous news