Otsing

Otsing

juuni 22, 2016

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimene rektor saatis teele oma viimase lennu

Share:

decalBackTop

Täna, 22. juunil toimus Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis suvine lõpuaktus, kus kõrgkool saatis teele 150 tervishoiutöötajat. Lõpuaktusest sai rektorina viimast korda osa ka Anneli Kannus, kelle ametiaeg lõpeb koos uue kuu saabumisega.

Aktusel said lõpudiplomi bioanalüütiku, radioloogiatehniku, füsioterapeudi,  õe, eriõe, tervisekaitse spetsialisti ja ämmaemanda õppekava rakenduskõrghariduse tasemel lõpetajad.  Samuti lõpetasid kõrgkooli hooldustöötaja, lapsehoidja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekava kutseõppurid.  Tänane lõpuaktus on 16 aastat kõrgkooli juhtinud Anneli Kannuse jaoks viimane, 1. juulil asub ametikohale Tartu Tervishoiu Kõrgkooli uus rektor Ulla Preeden.

„16 aasta jooksul olen andnud kätte lõpudiplomeid 4141 lõpetajale ning loonud kõrgkooli, mille eesmärkides on oluline Eesti inimeste tervis,“ nentis Kannus. „Nii enda, kõrgkooli kui ka riigi  unistused on olulised − tänasel aktusel saavad mitte ainult lõpetajad, vaid kõik  osapooled unistuste elluviimiseks tuult tiibadesse.“

Kuna kõrgkool tähistab 2016. aastal 205. aastapäeva, anti eelmisel aktusel lubadus teha aasta jooksul 205 heategu. Täna, vähem kui pool aastat pärast lubaduse andmist, on täide viidud 115 head tegu. Seega on täidetud rohkem kui pool seatud eesmärgist. Näiteks korraldati tasuta terviseteadlikkust edendavaid koolitusi ning õpetati erinevates lasteaedades ja koolides esmaabi, käte- ja hambapesu. Järjekordne heategu leiab aset ka lõpuaktusel, sest tööpuuduses tervishoiusüsteem saab juurde 150 spetsialisti.

Previous news