Otsing

Otsing

nov. 18, 2020

Tartu Tervishoiu Kõrgkool nimetab 209. aastapäeval uue auliikme

Share:

decalBackTop

18. novembril tähistab Tartu Tervishoiu Kõrgkool 209. aastapäeva, nimetab uue auliikme ning tunnustab töötajaid, õppureid ja koostööpartnereid. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden viitas, et vaatamata sellele, et aasta 2020 jääb kahtlemata erilisena meelde tänu koroonaepideemiale, siis kõrgkooli 209. aastat jäävad ajalookroonikas meenutama ka just esimesed magistrandid kiiritusravi rahvusvahelises magistriõppes ning esimene lend tervisteaduse magistriõppe lõpetajaid. „Tervishoiu valdkonda kõige vahetumalt puudutav kriis on toonud suurelt pildile tervishoiuspetsialistide rolli ja väärtuse, aga paraku ka nende puuduse, millele kindlasti tuleb senisest palju enam tähelepanu pöörata,” tõi ta välja tervishoiuhariduse olulisuse.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli uus auliige, Mary Anne Coffey on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri kiiritusravi radioloogiatehnikute koolituse juht, ESTRO kiiritusravi kvaliteedi töörühma juht ja Trinity Kolledži kaasprofessor. M. A. Coffey on andnud olulise panuse nii Eestis kui lähiriikides ainulaadsesse radiograafia magistriõppesse, tuginedes oma tegevuses pikaajalisele radioloogiatehnikute koolitamise rahvusvahelisele pädevusele ja kogemusele kiiritusravis.

„Minu jaoks on olnud tõeline nauding töötada koos Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõududega kiiritusravi magistriõppe programmi väljatöötamisel. Ma loodan, et selles tegevuses väljenduvad kõrgkooli visioon ja missioon, ja samuti põhiväärtused nagu professionaalsus ja uurimistöö mõtestamine,“ sedastas Mary Anne Coffey (pildil) kõrgkoolile saadetud videotervituses. 

209. aastapäeva tähistamiseks toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli aktus veebis, ülekannet saab jälgida 18. novembril algusega kell 12 aadressil nooruse.ee/aktus.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool on Eestis ja rahvusvaheliselt hinnatud kõrgkool ning kompetentsikeskus tervise ja heaolu valdkonnas. Kõrgkoolis on võimalik õppida rakenduskõrghariduse, magistri- ja kutseõppe õppekavadel.

Previous news