Otsing

Otsing

dets. 15, 2016

Sünnitustoas näeb ilmavalgust nukubeebi

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool avab täna, 15. detsembril kell 13 ämmaemandate simulatsioonikeskuses sünnitustoa. Loodud keskkonnas saab eelprogrammeeritava nuku abil simuleerida normaalset sünnitust, aga ka kõiki erakorralisi situatsioone, mida ämmaemandatel lahendada tuleb.

Sünnitava nuku abil on võimalik õppida lahendama erinevaid juhtumeid lähtudes eelnevalt programmeeritud stsenaariumitest. Simulaatoriga saab harjutada nii normaalset sünnitust, aga ka olukordi, mis tulevad praktikas harva ette.  Samuti saab loodud simulatsioonitoas läbi mängida elustamist sünnitusolukorras, sealjuures reageerib nukk kliinilistele sekkumistele ning on võimalik jälgida ema ja loote elutähtsaid parameetreid.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanda ja õe õppekavade juht Saima Hinno nentis, et taoline sünnitav nukk ning lisaks soetatud 25-nädalase vastsündinu suurusele ja funktsioonidele vastav mannekeen on Eestis ainulaadsed ning võimaldavad tulevastele ämmaemandatele parimat õpet, aga ka uusi täienduskoolitusi valdkonna spetsialistidele.

Eripäraseks muudab nuku ka keskkond, milles seda kasutama hakatakse. „Meie sünnitustuba loob ema, lapse ja pere vajadusi arvestava turvalise sünnituskeskkonna, mida on olukorrast lähtuvalt võimalik  operatiivselt  muuta erakorraliste situatsioonide lahendamiseks,“ sõnas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Marge Mahla.

Sünnitustoa avamine toimub 15. detsembril kell 13 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli simulatsioonikeskuses aadressil Nooruse 5. Kõrgkoolis on läbi viidud mannekeenide nimekonkurss, ka nukkude nimed kuulutatakse välja kohapeal.

Previous news