Otsing

Otsing

nov. 21, 2019

Rahvusvaheline üliõpilaskonverents analüüsib olulisi teemasid tervishoius

Share:

decalBackTop

Akneprobleemid noortel, laste mänguväljakute puhtus, HIV patsientide rahulolu õendushooldusega, alkoholi piirikaubanduse mõju eestlaste alkoholi tarbimise harjumustele – need on vaid mõned teemad uurimustest, mille tulemusi tutvustavad üliõpilased täna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimuval rahvusvahelisel konverentsil.

Rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi „Tervis meie kätes“ peakorraldaja Anna-Liisa Tamm tõdes, et konverentsil tuleb ettekandmisele väga olulisi uurimusi erinevate tervishoiuvaldkondade esindajatelt. Ta lisas, et rohkelt on ettekandeid nutiseadmete seostest ülekaalulisuse ja vaimse tervisega, need teemad pakuvad huvi paljudele spetsialistidele sõltumata riigist. Mitmes uurimistöös pööratakse tähelepanu ka valuravile ja kasvajatele.

„Konverentsi tugevuseks pean ma nii paljude erinevate tervishoiuspetsialistide osalust – ettekandeid teevad nii tulevased õed, ämmaemandad, füsioterapeudid, arstid, radioloogiatehnikud, bioanalüütikud, massöörid ja mitmete teiste valdkondade esindajad,“ sõnas Tamm. Ta lisas, et võrreldes 2017. aastal peetud esimese üliõpilaskonverentsiga on suurenenud ettekannete arv ja osalevate üliõpilaste uuringud on muutunud sisulisemaks.

Rahvusvahelisel üliõpilaskonverentsil „Tervis meie kätes“ on ligi paarsada osalejat 15st riigist. Täpsemad teemad ja ajakava kodulehel www.nooruse.ee/HOH.

Previous news