Otsing

Otsing

sept. 12, 2019

Radioloogiatehnikute õppevõimalused paranevad

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehnikud saavad tänasest õpingutel kasutada virtuaalset simulatsioonõpet.
 
Et inimese organismist saaks teha kvaliteetseid ülesvõtteid, on vaja põhjalikke teadmisi inimese anatoomiast kui ka füüsikast, viitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Triin Kasesalu. Täna avatavas virtuaalse simulatsiooni õppeklassis saavad üliõpilased harjutada magnetresonantstomograafia konsoolil erinevate kehapiirkonde planeerimist, kusjuures uuringu planeerimise juures on samal ajal võimalik õppida inimese ristilõike anatoomiat ning optimeerida füüsikalisi parameetreid.

„Virtuaalse simulatsiooniõppe üks suuremaid eeliseid on võimalus harjutada uuringu läbiviimist omas tempos, samal ajal õppejõult tagasisidet saades,“ märkis Kasesalu. „Virtuaalprogramm on  sealjuures ohutu, üliõpilasel on võimalus õpitavat korduvalt läbi proovida ning seeläbi enda vigadest õppida. Tänu sellele suureneb üliõpilaste enesekindlus enne praktikakeskkonda või tööturule suundumist.“

Radioloogiatehniku ja bioanalüütiku õppekava juht Zinaida Läänelaid lisas samas, et kuigi virtuaalmaailmas saavad tudengid lihvida erialaseid oskusi, ei asenda see haiglatingimusi, mistõttu tuleb tudengitel ka edaspidi sooritada õppekavas ette nähtud kliinilised õppepraktikad haiglates.

Lisaks uuenenud õppeklassile on radioloogiatehnikutel võimalus esmakordselt Balti riikides asuda ka õppima erialasesse magistriõppesse, kuhu saab kandideerida 15. novembrini. Täpsem info: www.nooruse.ee/radiography.

Virtuaalse simulatsiooni õppeklassi avamine toimub täna, 12. septembril kl 14 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, Nooruse 5, ruum 637.

Previous news