Otsing

Otsing

mai 23, 2014

Radioloogiatehnikute õppe ja kutseala võimalused paranevad veelgi

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool avas täna radioloogiatehnikute eelkliinilise praktika ruumid, samuti esitleti esimest eestikeelset nukleaarmeditsiini õpikut ning kinnitati koostööleping Tartu Ülikooliga.

„Igal Eesti inimesel on õigus kvaliteetsele arstiabile. Seda saab anda ainult siis, kui on hästi koolitatud tervishoiu meeskond ja tänapäeval selles meeskonnas radioloogiatehnik on äärmiselt oluline spetsialist, kes viib läbi kõik piltdiagnostikaga seotud uuringud,“ selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehnikute õppekava juht Zinaida Läänelaid.

„Tänane päev on väga suur rõõmupäev, sest me avame õpperuumid, kus me koolitame äärmiselt kalli aparatuuriga kaasaegsete meetoditega kõiki neid inimesi, kes asuvad perearstikeskustes ja teistes meditsiiniasutustes tööle radioloogiatehnikutena ja radioloogiatehnikute spetsialistidena. See on tõesti väga suur samm.“

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on olemas võimalused kaasaegsel tasemel röntgenülesvõtete, hammaste ülesvõtete, ultraheli ja mammograafiliste uuringute tegemiseks. Lisaks saab õppida töötamist radioaktiivsete ainetega nukleaarmeditsiini vallas. Tartu Tervishoiu Kõrgkool on ainuke Eestis, mis koolitab radioloogiatehnikuid, teistes Eesti kõrgkoolides sellised võimalused puuduvad.

Läänelaid (pildi keskel vasakul) sõnas, et kuna soetatud on väga kallis aparatuur, investeeringuteks kulus ligikaudu 1,5 miljonit eurot, on tal erakordselt hea meel, et kõrgkool saab soetatud aparatuuri jagada sõlmitud koostööleppe alusel Tartu Ülikooliga. Vastastikkuse koostööleppe järgi kasutavad Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehnikute õpperuume Tartu Ülikooli meditsiinifüüsika üliõpilased, samas teeb Tartu Ülikooli füüsika instituut kasutatavale aparatuurile kvaliteedikontrolli mõõtmisi. Tartu Ülikooli poolt tuli koostöölepingut kinnitama TÜ füüsika instituudi direktor Jaak Kikkas (pildi keskel paremal).

Lisaks on projekti RADEK raames valminud Eesti esimene eestikeelne nukleaarmeditsiini õpik „Nukleaarmeditsiin ja PET/KT: tehnoloogia ja meetodid“. „Õppida võõrkeeles nii keerulist ainet nagu nukleaarmeditsiin on ääretult raske. Sellest tulenevalt on sellise eestikeelse raamatu tähtsus väga-väga suur,“ sõnas RADEKi projektijuht Piret Vahtramäe. Nukleaarmeditsiin tegeleb erinevate haiguste diagnoosimisega radioaktiivsete märkainete abil ning ka raviga.

Avaldatud õpik on  valdkonna tudengitele ning juba töötavatele praktikutele üks põhiõpikuid. Raamatu tõlkeprotsess algas 2011. aastal.

Lisainformatsioon:
Zinaida Läänelaid
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehniku õppekava juht
737 0227, 5648 4715
siinalaanelaid@nooruse.ee

Piret Vahtramäe
RADEKi projektijuht
525 7593
piretv@gmail.com

Previous news