Otsing

Otsing

nov. 08, 2018

Radioloogiatehniku õppekava 20. aastapäev

Jaga:

decalBackTop

Täna, 8. novembril rahvusvahelisel radiograafia- ja radioloogiapäeval, tähistatakse Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis radioloogiatehniku õppekava avamise 20. aastapäeva mitmete põnevate kutseala tutvustavate tegevustega.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid ütles, et on õnn tähistada õppekava avamise aastapäeva Eesti Vabariigi 100. aastapäeval. Ta märkis ka, et radioloogiatehniku õppekava töötati välja ning avati tööandjate vajadustest tulenevalt kõrgkooli auliikmete Heldi Vatmani ja Liisa Innanmaa algatusel ning tihedas koostöös tööandjatega. „Õppekava loomise vajadus tuli kutseala väga kiirest arengust, sest kõrgtehnoloogilise ning keeruka aparatuuriga töötamine nõuab ka haritud töötajaid,“ lisas Läänelaid.

Rahvusvahelisel radiograafia- ja radioloogiapäeval ehk röntgenkiirte avastamise päeval tutvustatakse kutseala tegevusi kogu maailmas. Ka Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis on planeeritud erinevad üritused, näiteks toimub avalik loeng, mida viivad läbi radioloogiatehniku õppekava kolmanda kursuse tudengid, tutvustamaks röntgeni ning kiiritusravi ajalugu maailmas ja Eestis. Pärast loengut saavad huvilised tegutseda kiiritusravimaskide valmistamise töötoas.  

Üritus toimub 8. novembril Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5, ruum 003) algusega kell 14.00

Previous news