Otsing

Otsing

okt. 08, 2021

Osale uuringus “Massaažitooli ja klassikalise massaaži tõhusus kehalisest koormusest taastumisel”

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis viiakse läbi  uuring teemal: “Massaažitooli ja klassikalise massaaži tõhusus kehalisest koormusest taastumisel”. Uuringu eesmärk on selgitada massaažitooli ja käsimassaaži mõju alajäsemete ja alaselja lihaste toonusele ja  biomehaanilistele parameetritele, survevalu näitajale ning subjektiivselt tajutavale väsimusele.

Uuringus osalemine on vabatahtlik ning selles osalemisest võite loobuda igal ajahetkel, põhjendamata oma otsust. Uuringus osalemine annab Teile võimaluse saada infot oma alajäsemete ja -selja lihaste funktsionaalse seisundi ning kehalise aktiivsuse kohta, kogeda massaažiprotseduuri ning lüüa kaasa uurimistöö teostamisel. Uuringu tulemuste analüüsist saadav informatsioon annab võimaluse tõhustada taastumisprotsesse, kasutades selleks massaažitoole ja pakkuda lihashooldusel tõenduspõhist alternatiivi klassikalisele käsimassaažile.

Osalema ootame naissoost isikuid vanuses 18-30 eluaastat, kes treenivad regulaarselt 150-300 minutit nädalas. Uuringusse ei kaasata neid, kes on rasedad või kellel esinevad tugevad valusündroomid, akuutsed põletikud ja traumad, onkoloogilised, kardiovaskulaarsed, kardiorespiratoorsed, reumatoloogilised vm haigused, mis on vastunäidustuseks kehalise võimekuse testimisele ja võivad põhjustada terviseolukorra halvenemist. Kontrollitud kroonilised seisundid/haigused ei ole absoluutseks vastunäidustuseks uuringus osalemiseks. Vajadusel on soovitatav pidada nõu uuringu korraldajate või enda perearstiga.

Uuringu käigus hinnatakse erinevate metoodikatega järgnevat: a) kehalise aktiivsuse taset ja tajutava väsimuse astet; b) antropomeetrilisi näitajaid (kehamass ja – kasv), alajäsemete ja –selja lihaste toonust, elastsust ja jäikust; c) alajäsemete ja – selja  lihaste survevalu läve.  Lisaks eelnevale palutakse  Teil  uuringu käigus sooritada alajäsemete ja –selja väsitamise testid – üleshüpped 10 x 10 kordust 30-sekundiliste vahepausidega, pöiale tõusud ning selja sirutusharjutus väsimuseni

Uuring viiakse läbi Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ruumides ja orienteeruvalt kulub uuringupäeval erinevate mõõtmiste ja hindamiste tegemiseks 2,5h. Uuringus järgitakse kõiki andmekaitse ja konfidentsiaalsuse põhimõtteid. Uuringu andmeid ja tulemusi kajastatakse avalikkusele vaid üldistatud kujul, need pole Teie isikuga seostatavad. Uuring on kooskõlastatud Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteega (loa nr 347/T-10).

Kui Teil tekkis huvi ja puuduvad vastunäidustused uuringus osalemiseks andke palun enda osalemissoovist teada, hiljemalt 18. oktoobriks, kirjutades e-posti aadressile ivivaher@nooruse.ee, märgusõnaks „Massaažitool“. Teiega võetakse ühendust ning saadetakse informeerimise ja teadliku nõusoleku vorm ning antakse edasised juhised.

Previous news