Otsing

Otsing

sept. 03, 2018

Õpinguid alustab kõrgkooli ajaloo esimene magistriõppe kursus

Jaga:

decalBackTop

Täna, 3. septembril toimub Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 2018/2019. õppeaasta avaaktus, kus õpinguid alustab kõrgkooli esimene terviseteaduse magistriõppekava kursus.

Uuel õppeaastal alustab 60 magistranti õpet terviseteaduse magistriõppekaval, mida on võimalik läbida neljal õenduserialal: intensiivõendus, kliiniline õendus, vaimse tervise õendus ja terviseõendus. Õpe kestab 1,5 aastat.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektori Kersti Viitkari sõnul laiendab terviseteaduse magistriõpe õe ja ämmaemanda õppekavade lõpetajate edasiõppimisvõimalusi ning võimaldab lisaks süvendatud erialastele teadmistele arendada õppijate uurimus- ja arendustöö oskusi. „Magistriõppekava avamine on kõrgkooli jaoks oluline arenguetapp, mis sai teoks tänu koostööpartnerite ja vilistlaste ühisele panusele õppekava arendamisel,“ lisas Viitkar.

Rakenduskõrghariduse tasemel alustab õpinguid 250 üliõpilast bioanalüütiku, füsioterapeudi, radioloogiatehniku, tervisekaitse spetsialisti, ämmaemanda ja õe põhiõppe õppekavadel. Kutseõppe õppekavadel alustab 117 õppurit erakorralise meditsiini tehniku, hooldustöötaja, lapsehoidja, tegevusjuhendaja õppekavadel ning lapsehoidja ja tegevusjuhendaja töökohapõhises õppes.

Suvisel vastuvõtul esitasid huvilised kokku 1630 sisseastumisavaldust, millest 1193 rakenduskõrghariduse, 273 kutseõppe ja 164 magistriõppe õppekavadele.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeaasta avaaktus toimub 3. septembril algusega kell 12 kõrgkooli õppehoone saalis 007.

Ülekannet aktusest on võimalik vaadata ka veebist: www.nooruse.ee/ulekanne.

Õppekava avati ASTRA meetme, projekti „Haridusinvesteering tervishoidu – HiT!“ toel. 

Previous news