Otsing

Otsing

mai 20, 2021

Ootame osalema uuringus

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool viib läbi uuringut „Varjatud nälguse esinemine regulaarselt suure koormusega treenivate, erinevaid toitumiskavu jälgivate ja >65-aastaste  naiste seas“. Varjatud nälgus on olukord, mille korral organism saab küll toidust vajaliku energia, kuid esineb puudus mikrotoitainete (vitamiinid, mineraalid) puudus. Olukord võib olla ohtlik, kuna sageli ei ole see koheselt silmaga nähtav, kuid sellega võivad kaasneda haiguslikud seisundid. Varjatud nälgus võib olla piirkondlik probleem, aga selle esinemine oleneb ka indiviidist, tema eluviisist, majanduslikest võimalustest ja toitumistavadest. Uuringusse oodatakse naisi, kes on kas:

(1) >65 aasta vanad VÕI

(2) kehaliselt väga aktiivsed (>300 min/näd) vanuses 18 – 50 aastat (va menopausis olijad) VÕI

(3) vähemalt viimased 3 aastat kindlat dieeti (näiteks gluteenivaba, taimetoit jt) või toitumiskava (nt Fitlap) jälginuid VÕI

(4) 18-50 aastased kehaliselt inaktiivsed või mõõdukalt aktiivsed naised, kes ei järgi ühtki kindlat dieeti ega toitumiskava.

Uuring viiakse läbi 2021. aasta mai ja juunikuus Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (Nooruse 5) ja Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis (Ujula 4). Uuringu käigus võetakse uuritavatelt vereanalüüsiks verd (16,5 mL), määratakse rahuoleku pulss, vererõhk ja kehakoostis (sh luutihedus), täidetakse uuritava poolt toitumispäevik ja küsimustik mh kehalise aktiivsuse kohta. Teie uuringu tulemused saadetakse e-posti aadressile. Uuringus osalemine on vabatahtlik ja võite osaluse katkestada igal ajahetkel. Lisakulusid (nt uuringusse kohale tulemise sõidukulud) ei kompenseerita. Uuringu läbiviimiseks on saadud luba Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteelt.

Oma uuringu aja saate kokku leppida e-posti aadressil: annaliisatamm@nooruse.ee.

 

Previous news