Otsing

Otsing

nov. 19, 2017

Õendushariduse ajakohasuse üle arutletakse konverentsil

Jaga:

decalBackTop

Täna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis alanud õendushariduse alasel konverentsil arutletakse selle üle, kas õendusharidus on ajakohane.

14. ja 15. novembril toimuval 4. rahvusvahelisel Põhjamaade konverentsil „Is Nursing Education Up To Date?“ osalevad Põhjamaade õed ja teised tervishoiu spetsialistid, õendustudengite juhendajad ja õpetajad ning tudengid. Konverentsil kõlavad ettekanded väga erinevatel õendusharidusega seonduvatel teemadel. Ettekandmisele tulevad näiteks uuringud, mis keskenduvad õenduse eriala õpetavate õppejõudude pädevusele, õendust tudeerivate tudengite pädevusele, vajalikele lisaoskustele seoses puuetega laste ja täiskasvanutega töötamisel ja tudengite rahuolule haiglates praktiseerimisel. Arutletakse ka selle üle, millised peaksid olema õdede oskused tulevikus.

Konverentsi korraldamise mõte on saadud MEDICO- (Nordic nursing medication educators’ collaboration) võrgustikult. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava on võrgustikku kuulunud ning tihedalt koostööd teinud alates 2012. aastast.  Konverentsi korraldatakse iga kahe aasta järel ning korraldajaks on üks MEDICO-võrgustikku kuuluv kõrgkool, sel aastal Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

 

Previous news