Otsing

Otsing

dets. 20, 2019

Õed naasevad tervishoidu

Jaga:

decalBackTop

20. detsembril lõpeb Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis koolituskursus, tänu millele saab Eesti tervishoid tagasi veerandsada õde. Augustikuus Sotsiaalministeeriumi toel esmakordselt Tartus alanud kursusele „Õed tagasi tervishoidu!“ võttis kõrgkool vastu kunagi õeks õppinud, ent nüüd muus valdkonnas tegutsevad huvilised, et õppe läbimisel saaksid nad taotleda enda tervishoiutöötajate registrisse kandmist ning asuda jälle tervishoiusüsteemis õena tööle.
 
28 aastat tagasi Tallinnas õeks õppinud, ent nüüd ravimifirmas töötav Marika Helendi nentis, et kõige enam üllatasid teda kursuse juures Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ääretult sümpaatsed ja asjatundlikud õppejõud. „Loomulikult imetlen ka oma kursusekaaslasi: neid tublisid õdesid, kes on pikalt meditsiinist eemal olnud, ent otsustanud tagasi tulla ning oma kutse taastada,“ lisas Helendi. Naine ise plaanib uue aasta alguses praeguse töö kõrvalt õeks minna Viimsi perearstikeskusesse, kus ta läbis kursuse ajal ka praktika.
 
Õppejõud Inge Paju nentis, et koolituskursus aitas osalejatel kaasajastada oma teadmisi ja oskusi, õppepraktika võimaldas reaalses töösituatsioonis saada tagasi enesekindlust ning sooritatud teooria- ja praktikaeksam annavadki neile võimaluse asuda õena tööle. „Paljudele õppijatele on tervishoiuasutustest tehtud ettepanek pärast tervishoiuregistrisse kandmist tööle asuda. Õppimine aga ei lõpe nende jaoks tunnistuse kättesaamisega, sest õe elukutse nõuab pidevat enesetäiendamist ja valmisolekut keeruliste situatsioonide lahendamiseks,“ lisas ta ja viitas, et kindlasti on kursuslased oodatud ka kõrgkooli taseme- ja magistriõppesse.
 
Peamiselt loobusid kursuslased kunagi õe ametist, kuna toonane õdede palk ja töökorraldus ei olnud motiveerivad, tekkis soov uut eriala õppida ja ennast teostada. Õdede töötasu, vastutusvaldkond ja nõudlus tervishoius on aga järjepidevalt kasvanud nii esmatasandil kui õdede iseseisva õendusabina, nentis Paju.
 
25 kursuslast saavad koolitustunnistused Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis täna, 20. detsembril kell 12. Jälgi ülekannet aktusest veebis.

Previous news