Otsing

Otsing

märts 24, 2022

Naiskoor Emajõe Laulikud liitus Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga

Jaga:

decalBackTop

Mitmeid säravaid rahvusvahelisi auhindu võitnud naiskoor Emajõe Laulikud sõlmis koostööleppe Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga ning kannab nüüdsest nime Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Naiskoor Emajõe Laulikud.

Tartu naiskoor Emajõe Laulikud on tegutsenud peadirigent Vilve Maide juhatusel aastast 2003. Ligi 50-liikmelist koori iseloomustab elurõõm, isikupära ja julgus mitmekülgselt ja uuendusmeelselt tegutseda. Säravaimad rahvusvahelised saavutused on olnud peapreemia, grand prix Šiauliai 7. rahvusvahelisel koorikonkursil ja I preemia konkursil Varsovia Cantat 2018. Koor on oma tegutsemise ajal osa võtnud kõikidest laulupidudest ning plaanib osa võtta järgmisel aastal ka XIII noorte laulu- ja tantsupeol.

Koori viimase aasta tippsündmuste hulka kuulub osalemine tantsulavastusel Tähesülem, mida esitati 2021. aasta suvel Tartus Toome varemetes ning sügisel ERMis. Sealjuures uued laulud lavastuse jaoks õpiti selgeks läbi Zoomi, ajal mil kontaktproove ei tohtinud teha.

“Soovisime Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga teha koostööd, kuna meil on koorina tegutsedes juba nii palju kogemust, et võtta endale see väärikas ülesanne esindada mõnd kõrgkooli. Ei saa mööda vaadata ka asjaolust, et tegutsemine kõrgkooli alt loob meile rohkem turvatunnet, mis puudutab esinemisi ja proovide tegemist. Samuti loodame enda sekka meelitada uusi lauljaid kõrgkooli õppurite seast ja suurendada huvi koorimuusika kui mõtestatud vaba aja veetmise vastu,” selgitas koori president Eva Loolaid.

“Kui rääkida koori edasistest eesmärkidest, siis soovime hoida kõrget taset A-kategooria naiskoorina ning kui piirangud ja üldine olukord maailmas vähegi lubavad, taas end erinevatel konkurssidel proovile panna. Kindlasti jätkame kontsertide andmist Eesti erinevates paikades nii sõpruskooridega kui üksi. Ja kuna järgmisel hooajal saame me 20-aastaseks, siis peame juba vaikselt ka plaani, millise põneva projekti või etendusega sünnipäeva kõige toredam tähistada oleks,” lisas Loolaid.

Koori järgmine avalik esinemine on plaanis juba sel laupäeval, 26. märtsil kell 18.00, kui lauldakse koos Tartu Akadeemilise Meeskooriga Tamsalu Kultuurimajas.

Previous news