Otsing

Otsing

nov. 08, 2019

Mis see kompuutertomograafia on?

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehniku õppekava üliõpilased kutsuvad tänasel radiograafiapäeval kõiki kuulama põnevat loengut kompuutertomograafia ajaloost.

8. novembril 124 aastat tagasi avastas Wilhelm Conrad Röntgen X-kiired, mida me tänapäeval tunneme röntgenkiirtena. Alates 2012. aastast tähistataksegi seda päeva rahvusvahelise radioloogiapäevana. Ülemaailmselt on sel aastal teemaks spordiga seonduvad meditsiiniülesvõtted. Rahvusvahelise radioloogiapäeva koduleheküljel on koondatud paljude spordikuulsuste vigastuste ja nendest paranemise lood, mis on illustreeritud vigastustest tehtud ülesvõtetega.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kolmanda kursuse radioloogiatehniku õppekava üliõpilased kutsuvad täna kl 14 kõiki huvilisi õppehoonesse (Nooruse 5, Tartu) ülemaailmse radiograafiapäeva tähistamiseks kuulama loengut kompuutertomograafia ajaloost. „Eesmärgiks on suurendada teadlikkust sellest, milline on radioloogide ja radioloogiatehnikute panus sellesse, et radioloogilised uuringud saaksid läbi viidud kiiresti, patsiendi jaoks ohutult ning kvaliteetselt,“ selgitas Triin Kasesalu, radioloogiatehniku õppekava õppejõud.

Kompuutertomograafia on radioloogiline uurimismeetod, mis võimaldab inimkehast teha kihilisi ja ruumilisi ülesvõtteid. Kuna selleks kasutatakse ioniseerivat kiirgust, on kiirguse hulk ühe kehapiirkonna uurimiseks suurem kui tavalisel röntgenülesvõttel. „Kompuutertomograafiat kasutakse mitmete haiguste diagnoosimiseks. Eriti vajalik on see uurimismeetod erakorralises meditsiinis, et selgitada välja haigusseisundite põhjused ning anda patsiendile kiirelt abi,“ lisas Kasesalu.

Previous news