Otsing

Otsing

jaan. 21, 2020

Magistrikraadiga õed panustavad tervishoiu kvaliteeti

Jaga:

decalBackTop

21. jaanuaril alustab lõputööde kaitsmist Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimene lend terviseteaduse magistrante, kelle magistrieksami ühe osana valmivad eriala arendusprojektid, mille ellu viimisel pareneb nii elanikkonna tervis ja sellega seotud heaolu kui ka õdede töötingimused.

Magistriõppe vastutava õppejõu Reet Urbani selgitusel on kõrgkooli terviseteaduse magistriõpe eriline selle poolest, et magistrikraadi saamiseks on õppijatel tulnud tegeleda õenduspraktika arendamisega inimese tervise heaks ja koostada teadusliku taustaga arendusprojekt. „Nende kaudu saavad õed panustada tervishoiuteenuste kvaliteeti ja kättesaadavuse parendamisse ning luua ka paremad töötingimused iseendale,“ lisas ta.

Nii on lõpetavatel magistrantidel plaanis Tartu Ülikooli Kliinikumi teha juba sellel kevadel eriõe iseseisev vastuvõtt kuiva silma sündroomiga patsientidele, rajada Lõuna-Eestis järelkasvu planeerivatele ja juba lapseootel peredele vaimse tervise tugisüsteem ning koostada e-koolitusi kooli- ja erakorralise meditsiini õdedele. Samuti loodavad terviseteaduse õppekava magistrandid oma projektide toel parandada intensiivravi vajavate patsientide ja nende lähedaste heaolu ning rakendada süsteemseid tegevusi eakate inimeste kukkumiste ennetamiseks nii haiglates kui ka kodudes. Mitmetes arendusprojektides keskendutakse vaimse tervise teenuste kättesaadavuse tagamisele, aga ka perede kaasamisele raviprotsessi. Kokku kaitseb 51 magistranti 19 erinevat projekti.

„Olukorras, kus Eestis on tervishoiutöötajaid jätkuvalt puudu, on oluline kasutada olemasolevaid ressursse eesmärgipäraselt. Õendustöötajad pakuvad oskuslikku abi inimestele, kes vajavad oma tervise osas asjatundja nõuandeid ja toetust,“ tõdes kõrgkooli õenduse ja ämmaemanduse osakonna juhataja Saima Hinno. „Aasta-aastalt on kasvanud ka õdede vastutus ja hästi toimib õdede iseseisev vastuvõtt. Õdede kõrgem haridustase lisab kindlasti tervishoidu veelgi võimalusi, kuidas me saame elanikkonnale tõhusamat terviseteenust pakkuda.“

Terviseteaduse magistrandid kaitsevad arendusprojekte 21. ja 22. jaanuaril. Lõpuaktus Eesti vanima rakenduskõrgkooli, 208aastase Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esimestele magistrantidele toimub 31. jaanuaril.

 

Previous news