Otsing

Otsing

veebr. 04, 2022

Lõpetajad parendavad kvaliteeti tervishoius

Jaga:

decalBackTop

4. veebruari Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpuaktusel saavad lõpudiplomi 148 tervishoiuspetsialisti, teiste hulgas ka 16 terviseteaduse magistriõppe lõpetajat ja esimesed kolm radiograafia magistranti Baltimaades.

Rakenduskõrghariduse õppekavadest lõpetavad õed, radioloogiatehnikud, bioanalüütikud ja ämmaemandad. Lisaks on Viljandi Haigla juures kutseõppe läbinud rühm hooldustöötajaid. 

Suurt kvalitatiivset hüpet tervishoius loovad aga kõrgkooli lõpetavad magistrid. Kiiritusravile spetsialiseerunud radiograafia magistrid uurisid lõputöödega kiiritusravis töötavate radioloogiatehnikute töörahulolu, aga samas ka rinnavähiga haigete raviplaneerimise tehnikaid ning nende ravikvaliteeti ja infovajadust Tartu Ülikooli Kliinikumis. Terviseteaduse magistrite lõpuprojektide hulgas on teemadena näiteks radio- ja onkoteraapia osakonna patsientide varajane toitumisalane sekkumine ja nõustamine, noorte kohtinguvägivalla ennetusprogrammi digiõppematerjali väljatöötamine ja katsetamine, imetamisprobleemide käsitlus ja algoritmi loomine tervishoiutöötajatele jms.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden tõdes, et tervishoiuspetsialistidest on puudus väga paljudes valdkondades ning iga kõrgkooli lõpetaja on tööturul väga oodatud. “Taaskord saame olla tunnistajaks ajaloolisele sündmusele Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, kuna lõpetavad esimesed kolm radiograafia rahvusvahelise magistriõppekava üliõpilast. Esimese valdkonnana kiiritusravile spetsialiseerumine radiograafia magistriõppes on kõrgkoolile loodetavasti kõigest esimene samm, et tulevikus koostöös partneritega tippspetsialistide koolitamise võimalusi veelgi laiendada ning kvaliteetse tervishoiuteenuse pakkumisele kaasa aidata.”

Täna, 4. veebruaril kell 12 on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lõpuaktusele oodatud ämmaemanda, radioloogiatehniku, bioanalüütiku ja hooldustöötaja õppekava lõpetajad ning magistrid radiograafia ja terviseteaduse õppekavadelt. Kell 15 on aktus õe õppekava lõpetajatele. Lõpetajate lähedased ja teised huvilised saavad aktust jälgida veebist aadressil nooruse.ee/aktus.

Juba esmaspäeval, 7. veebruaril alustavad kõrgkoolis õpinguid aga uued esmakursuslased – 78 üliõpilast õe ning 20 õppurit lapsehoidja jätkuõppe õppekaval.

Previous news