Otsing

Otsing

veebr. 04, 2016

Kõrgkoolist tuleb uut verd ja häid tegusid

Jaga:

decalBackTop

Tartu Tervishoiu Kõrgkool saadab homme, 5. veebruaril kl 14 teele 173 tulevast tervishoiuspetsialisti. Aktusel, mida kantakse üle ka veebi vahendusel, saavad lõpudiplomi bioanalüütiku, õe, tervisekaitse spetsialisti, ämmaemanda ja radioloogiatehniku õppekava rakenduskõrghariduse tasemel lõpetajad, aga ka Rakvere haigla juures kõrghariduse saanud 18 õde ning hooldustöötaja õppekava kutseõppurid.

Kuna Tartu Tervishoiu Kõrgkool tähistab 2016. aasta novembris 205. aastapäeva, on kõrgkoolil aga plaanis terve juubeliaasta täita heade tegudega nii õppetöös kui ka kogukonnas. 205 head tegu viiakse ellu kõrgkooli töötajate, tudengite, vilistlaste ja koostööpartnerite abil. Heade tegude tegemist alustatakse juba lõpuaktusel.

Nii näiteks sõlmib Tartu Tervishoiu Kõrgkool aktusel ühtlasi koostööleppe Jyväskylä rakenduskõrgkooliga. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe ja ämmaemanda õppekavade juht Kersti Viitkar sõnas, et lepingu eesmärgiks on tugevdada koostööd kahe kõrgkooli õe õppekava vahel, et seeläbi panustada õendushariduse kvaliteeti ja suurendada tudengite kutsealaseid pädevusi.

Viitkari selgitusel saavad mõlema kõrgkooli õe õppekava tudengid juba sellest õppeaastast osaleda ühistel ainetel, mida õpetavad mõlema kõrgkooli õppejõud koos. „Ühiselt käsitletakse õenduses aktuaalseid teemasid nagu eakate ja laste vaimse tervis ning multikultuursus ja rahvusvahelisus õenduses,“ lisas ta.

Juubeliaastal on kavas mitmeid teisi koostööprojekte, mis pakuvad tervisedenduslikke harivaid tegevusi igas vanuses inimestele.

Previous news