Otsing

Otsing

mai 22, 2018

Kõrgkooli tudengid tõid SELL-i mängudelt viis medalit

Jaga:

decalBackTop

18. maist – 20. maini toimusid Tartus 34. SELL GAMES rahvusvahelised üliõpilasvõistlused, kus Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengid võitsid viis medalit, millest kaks olid lausa kõige kirkamad.

1500 meetri jooksus saavutas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudeng Allar Lamp esimese koha ning Caris Helena Kaup võitis judos oma kaalukategoorias samuti kuldmedali. Marianne Haar ja Sale-Liis Teesalu said sulgpalli paarismängus teise koha ning 800 meetri jooksus sai Hannagret Luks väga auväärse kolmanda koha.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esindas võistlusel 13 tudengit, mis on kõige aegade rekord. Lisaks eelpool mainitud nimedele esindasid kõrgkooli: Albert Tamm, Eke Tominga, Johann Olaf Lääne, Janeli Toomel, Johanna Räppo, Kaili Kriisa, Kätrin Pärn ja Miikael Trave.

SELLi mängud on rahvusvahelised tudengite spordivõistlused, mille juured ulatuvad juba aastasse 1923, kui Tartus peeti esimesed rahvusvahelised regionaalsed üliõpilaste spordivõistlused, mis said hiljem tuntuks kui SELLi mängud.

Aastatel 1923-1940 toimusid SELLi Suvemängud 13, Talimängud viis ja Maleolümpiaad kolm korda.

1998. aasta mais taastati SELL’i mängude traditsioon, 75 aastat pärast esimesi SELLi mänge ja sellest ajast saati on mängud toimunud korrapäraselt neljas korraldajariigis – Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. SELLi mängude traditsiooni algatajaks on Eesti.

SELL Tartu Üliõpilasmängud on mõeldud eelkõige üliõpilastele, kes lisaks oma pühendumisega hariduse omandamisele inspireerivad kaasüliõpilasi sportlike eesmärkide saavutamisele. Mängude suurem eesmärk on propageerida üliõpilassporti tervikuna, sest võistlustel osalevad nii sporditipud kui harrastajad.

Previous news