Otsing

Otsing

juuli 18, 2019

Kõrgkooli tudeng võitis Universiaadilt kuldmedali!

Jaga:

decalBackTop

3. – 14. juulini toimus Itaalias, Napolis suveuniversiaad, kus plokkvibu segavõistkond võitis kuldmedali. Segavõistkonda kuulusid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku õppekava üliõpilane Lisell ja tema vend Robin Jäätma.

Kuigi individuaalvõistlused ei läinud õe-venna jaoks just kõige paremini, suutsid nad segavõistkonnana võidelda finaalkoha. Selleks, et sinna jõuda tuli alistada kaks kõrge tasemega võistkonda.  

1/8 finaalis oli vastaseks seitsmenda asetusega Iraan, keda Jäätmad võitsid punktidega 156-151. 1/4 finaali vastane oli kvalifikatsioonis teise asetuse saanud Türgi segavõistkond. Robin ja Lisell Jäätma näitasid väga head laskmist, duell võideti seisul 158-155. Olgu öeldud, et segavõistkondlikes duellides lastakse neli seeriat, nelja noolega ehk mõlemad laskurid kaks noolt. Maksimum tulemus, mis duellis võimalik lasta on 160 punkti.

Poolfinaalis tuli vastamisi seista Kasahstani segapaariga. Ka sel korral suutsid Türi Vibukooli noored säilitada külma närvi ja võita tulemusega 152-148.
Finaalis oli vastaseks väga tugev Taipei segavõistkond. Matš oli äärmiselt põnev ja tasavägine ning lõppes seisul 155-155. Viigi korral tuleb lasta lisanooled. Mõlemal laskuril üks nool. Türi Vibukooli noored tabasid mõlemad nooled tsentrisse ehk 10-sse, summaks 20/20st võimalikust. Taipe suutis vastu panna 18/20st punktist. Nii võitsidki Lisell ja Robin Jäätma segapaarina kuldmedali, mis on Eestile esimene medal sellelt Universiaadilt.

Puhkust Lisell ja Robin Jäätma ei saa, sest hetkel ollakse juba Rumeenias, Bukarestis, kus toimub Euroopa Noorte GP II etapp. Kvalifikatsiooniga alustatakse 16 juulil.

KULLAMATŠI saab järele vaadata SIIT.   
 

Previous news