Otsing

Otsing

nov. 22, 2018

Kõrgkooli teaduskonverents

Share:

decalBackTop

Täna, 22. novembril toimub Dorpati Konverentsikeskuse „Struve“ saalis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli III teaduskonverents „Terves kehas terve teadmine“ 2018, kus tulevad tutvustamisele mitmete rakendusuuringute tulemused.

Rakendusuuringute teemadest saab konverentsil kuulata, näiteks rinnaga toitmise mõjust lapse vaimsele tervisele; psühhosotsiaalsetest teguritest hüpertensiooni kujunemisel; labori analüüside kvaliteedi tagamisest esmatasandi arstiabis; lapsevanemate vaktsineerimiskäitumisest; dementsusega eakate omastehooldajate võimestamisest ning ka sellest, kuidas õed hindavad oma pädevust.

Konverentsi peakorraldaja Anna-Liisa Tamme sõnul elame kummalisel ajal, kus inimesed usaldavad aina enam alternatiivmeditsiini ja tegutsetakse vastavalt. Teisalt on meil pikad ravijärjekorrad ja segadus, kelle poole tuleb oma tervisemurega pöörduda. Teaduskonverentsi üheks eesmärgiks on rakendusuuringute kaudu tõsta tervishoiuteenuste kvaliteeti ja parandada inimeste terviseteadlikkust, et tulevikus me ei elaks mitte ainult vanemaks, vaid kasvaks tervena elatud eluaastad.

Konverents toimub ASTRA meetme, projekti „Haridusinvesteering tervishoidu – HiT!“ toel.

Previous news