Otsing

Otsing

apr. 25, 2019

Kõrgkool tutvustab õppimis- ja karjäärivõimalusi tervishoius

Jaga:

decalBackTop

25. aprillil kell 10.00-15.00 avab Tartu Tervishoiu Kõrgkool oma uksed, et tutvustada õppimis- ja karjäärivõimalusi tervishoiuvaldkonnas. Lisaks saab osaleda erinevates töötubades.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli teenuste ja koostöö koordinaator Richard Jalakas sõnas, et viimase tervishoiu tuleviku tööjõu- ja oskuste vajaduse OSKA uuringu järgi suureneb tervishoius töötajate vajadus vähemalt kümnendiku võrra. „Seega on kõrgkooli avatud uste päev hea võimalus tutvuda erialadega, mida kõrgkool õpetab ning leida neist endale sobivaim,“ märkis Jalakas.

Huvilistel on võimalik külastada ka erinevaid õppekavasid tutvustavaid töötubasid. Õenduse eriala „Meie aitame!“ töötoas saavad osalejad praktiseerida erinevaid õendusabi tegevusi, näiteks kipsi tegemist. Bioanalüütika töötoas „Koduloomad suus“ uuritakse, mis loomad elutsevad meie suus ja keda me igapäevaselt endaga kaasas kanname. Ämmaemanduse töötuba on pühendatud personaalse hügieeni erinevatele tahkudele. Füsioteraapia eriala töötuba keskendub traumaga patsiendi juhendamisele ja radioloogiatehniku eriala töötoas saab vaadata röntgeni abil inimese sisse.

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis saab õppida õe, ämmaemanda, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti, radioloogiatehniku ja füsioterapeudi rakenduskõrghariduse õppekavadel ning hooldustöötaja, massööri, lapsehoidja, tegevusjuhendaja ning erakorralise meditsiini tehniku kutseõppe õppekavadel. Samuti on võimalik õppima tulla terviseteaduse magistriõppe õppekavale. Suvine vastuvõtt kõrgkooli toimub 17. juunist – 4. juulini.

Previous news