Otsing

Otsing

veebr. 10, 2020

Kõrgkool sõlmib koostööleppe Viljandi Haiglaga

Jaga:

decalBackTop

Täna toimuval õppeaasta avaaktusel sõlmib Tartu Tervishoiu Kõrgkool koostööleppe Viljandi Haiglaga hooldustöötajate koolitamiseks. 

Lepingu järgi koolitab kõrgkool 2022. aastani hooldustöötajaid Viljandi haigla juures, hetkel Viljandi maakonnas hooldustöötajatel õppimisvõimalused puuduvad. „Võimalus omandada tervishoiu valdkonna haridust õppija elu- ja töökoha läheduses on parim näide nii heast koostööst kõrgkooli ja haiglaga, kuid omab ka olulist regionaalset mõju piirkonna arengule,“ nentis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden.

SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere lisas, et haiglal on kõrgkooliga pikaajalised ja head koostöösidemed. „Püüame koolitamisele igati kaasa aidata — mitte ainult koolilt nõuda, vaid ka omalt poolt poolele teele vastu tulla. Haigla saab pakkuda koolile praktikabaasina nö linki tegeliku eluga,“ sõnas ta. „Väga oluliseks peame ka arendustegevust. Seoses kursuse- ja lõputöödega on võimalus ka haiglal õppurite kogemuse läbi õppida, valdkonda arendada ning üheskoos areneda.“

Hooldustöötaja kutseõppekaval alustab 20 õppijat. Samuti algab kõrgkoolis õppetöö õe rakenduskõrghariduse õppekaval ja esmakordselt ka radiograafia magistriõppes.

Õppeaasta avaaktus ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Viljandi Haigla koostööleppe sõlmimine toimuvad 10. veebruaril kl 12 kõrgkooli õppehoones (Nooruse 5, Tartu).

Previous news