Otsing

Otsing

juuni 15, 2020

Kõrgkool sõelub vastuvõtul parimad õppurid veebitestidega

Jaga:

decalBackTop

2. juulini kestab vastuvõtt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. Kandideerimiseks pole vajalikud riigieksamite tulemused ning esmakordselt saab sisseastumiskatsed sooritada veebis.

 „Pragune pandeemia on selgelt näidanud, kui väärtuslikud on kõrgetasemelise väljaõppega tervishoiutöötajad ja see, et neid oleks riigis piisavalt,“ selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar, miks tasub kõrgkooli õppima tulla. „Tööandjad hindavad meie vilistlasi kõrgelt, nad tunnevad ennast tööturul enesekindlalt ning kõrgkooli lõpetades on neil laiad valikuvõimalused.“

Tartu Tervishoiu Kõrgkool ootab sel sügisel õppima kokku 421 õppurit. Muuhulgas on seekord võimalus tulla omandama erialast kõrgharidust ka neil õdedel, kes on aastaid tagasi saanud väljaõppe kutsehariduse tasemel.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppekorralduse osakonna juhataja Eve Müür märkis, et kui tavaliselt on kandideerijatel olnud võimalik tulla dokumente esitama ja sisseastumise kohta nõu küsima ka kõrgkooli õppehoonesse kohapeale, siis sellel aastal toimub kõik elektrooniliselt: nii dokumentide esitamine ja kandidaatide nõustamine kui ka testid ja sisseastumisvestlused.

Kutseõppesse sisseastumisel arvestab kõrgkool eelnevate õpingute keskmist hinnet, rakenduskõrghariduse õppekavadel lisaks teatud õppeainete lõpuhindeid, ent kandideerimiseks pole vajalikud riigieksamite tulemused. „Selle asemel teevad kõik meie kõrghariduse õppekavadele kandideerijad üldteadmiste testi, mis on ennast varasemate aastatega tõestanud,“ lisas Müür.

Suvisel vastuvõtul ootab Tartu Tervishoiu Kõrgkool kandideerima magistriõppes terviseteaduse õppekavale, rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, radioloogiatehniku ning tervisekaitse spetsialisti õppekavadele. Kutse saab omandada massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel. Juba saab dokumente esitada ka 2021. aasta alguses alustavale radiograafia magistriõppekavale kandideerimiseks.

Dokumentide vastuvõtt algab 15. juunil ning kestab 2. juulini, radiograafia magistriõppesse saab kandideerida 15. novembrini. Täpsem informatsioon: www.nooruse.ee/vastuvott

Previous news